دبیر ستاد مبارزه با کرونا در بوشهر:
بهبودی 109 بیمار/ عدم‌تغییر آمار کل مبتلایان

19 فروردين 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با اعلام آزمایشگاه ویروس کرونا در بوشهر تا ساعت 14 روز سه‌شنبه نوزدهم فروردین99 مورد جدید به لیست مبتلایان استان بوشهر اضافه نشد.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر گفت: در حال حاضر 62 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.
ارسال 807 نمونه به آزمایشگاه و دریافت 799 پاسخ
 دکتر کشمیری عنوان داشت: تاکنون 807 نمونه به آزمایشگاه تشخیص کرونا ارسال‌شده است که از این تعداد پاسخ 799 مورد به دست ما رسیده است و تا این ساعت تعداد 132 نمونه مثبت در استان بوشهر به تأیید رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره تغییر ساعت کار آزمایشگاه کووید19 چنین گفت: تا پیش‌ازاین پاسخ نمونه‌های ارسالی(شب تا صبح) در ساعات اولیه بامداد هرروز، توسط دو متخصص ویروس‌شناسی دانشگاه به ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه اعلام  و تا ظهر همان روز نیز اطلاع‌رسانی می‌شد، اما با تغییر ساعت کاری آزمایشگاه (صبح تا شب )که به‌منظور حفظ سلامتی همکارانمان صورت گرفته، پاسخ نمونه‌های ارسالی در روز بعد به اطلاع عموم می‌رسد. 
دکتر کشمیری با ابراز گلایه از برخی شهروندان در عدم جدی گرفتن و رعایت فاصله اجتماعی افزود: نکته‌ای که واقعاً موجب نگرانی ما می‌شود عدم توجه برخی هم استانی‌ها برای پرهیز از حضور در اجتماع و شرکت آنان در مراسم خاک‌سپاری، ختم، جشن تولد و دورهمی های خانوادگی است و این موضوع تلاش همگانی برای مقابله با کرونا را با آسیب جدی مواجهه می‌کند.
وی با اشاره به اعتقاد خود درباره شفافیت ارائه آمار و اطلاعات مبتلایان به کرونا در استان بوشهر خطاب به عموم مردم گفت: همواره معتقد به ارائه آمار شفاف از وضعیت کرونا در استان هستیم و از عموم مردم نیز درخواست داریم با پرهیز از توجه به شایعات در فضای مجازی، اخبار و اطلاع‌رسانی حوزه سلامت به‌ویژه کرونا را تنها از سایت و کانال‌های اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیگیری کنند.

انتهای پیام/ م.پ-۱۰۲۵

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
آمار.جدید     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   19 فروردين 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >