سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
سامانه جامع مدیریت بازرسی، روند فعالیت‌های بهداشت محیط راشتاب می‌بخشد

20 دی 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: سامانه جامع مدیریت بازرسی، روند فعالیت‌های بهداشت محیط را شتاب می‌بخشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی در نشست با کارشناسان مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی گفت: اطلاعاتی شامل کلرسنجی یک منطقه، نمونه‌برداری میکروبی آب، بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط وارد سامانه جامع مدیریت بازرسی می‌شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تصریح کرد: اجرای برنامه‌های مربوط به حفاظت، ایمنی و ارگونومی به منظور ایجاد یک سیستم محافظت فنی در محیط کار، ارتقای بهداشت شغلی، شناسایی، ارزشیابی و کنترل عوامل زیان آور محیط کار در صنایع از عوامل تعیین کننده سلامت جسمی و ارتقاء سطح کارایی و توانمندی صنوف و صنعت می‌باشد.
وی افزود: آموزش و پایش بازرسی‌های صنوف حساس و اماکن عمومی و ارزیابی کیفی موادغذایی در سطح عرضه نیز از سایر عوامل تعیین کننده در سلامت جسمی و ارتقاء سطح کارایی و توانمندی صنوف و صنعت است.
مهندس فخرایی خاطرنشان کرد: با اجرای این سامانه سیستم ارسال سنتی و رایج بازرسی‌ها به صورت کاغذی حذف شده و بازرسان و ناظران می‌توانند در سطح کشور تخلفات بهداشتی و بازرسی‌های انجام شده را رویت کرده همچنین باعث می‌شود روند فعالیت‌های این واحد شتاب گیرد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: در این نشست هم‌اندیشی، عملکرد بهداشت محیط، ثبت بازرسی‌ها، نمونه برداری‌های آب و موادغذایی، عملکرد فصلی واحد، شناخت فرآیند کاری، خطرات و عوامل زیان آور (فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و ارگونومیکی) در سامانه جامع بازرسی به بهداشت محیط و حرفه ای مورد کنکاش و بررسی قرار گرفت.
مهندس فخرایی گفت: بدین منظور کارگاه آموزشی سامانه جامع مدیریت بازرسی بهداشت محیط وحرفه‌ای در راستای اجرای آموزش‌های بهداشت شغلی کارگران پیرامون ایمنی، ارگونومی، عوامل زیان آور بیولوژیکی در محیط کار و همچنین مدیریت فرآیند بازرسی‌ها و فعالیت‌های این واحد در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    
تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >