نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر:
انقلاب اسلامی ایران یکی از تجلیات تأثیری حضرت زهرا (س) است/ گزارش تصویری

17 بهمن 1397
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر گفت: شخصیت همچون حضرت زهرا (س) تأثیری مثبت و با برد جغرافیای کل جهان را تحت تأثیر اسلام قرار داده و انقلاب اسلامی ایران یکی از تجلیات تأثیری شخصیت حضرت زهرا (س) است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در مراسم عزاداری دهه دوم فاطمیه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: یکی از ابعاد وجودی انسان تأثیرگذاری است و برخی شخصیت‌ها هستند گویا شخصیت فرا تاریخی و فرا جغرافیایی هستند و تأثیر فوق‌العاده زیربنایی و ساختاری بر بشر می‌گذارند که حضرت زهرا (س) این‌چنین شخصیتی داشته است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر بیان کرد: شاید در تاریخ بشریت هیچ بانویی به‌اندازه حضرت زهرا (س) تأثیرگذار مثبت در عرصه‌های تحول بنیادین در نظام بشریت نبوده است، اینقدر در تحول تاریخی نقش دارد که پیامبر خطاب به ایشان می‌فرماید ام‌ابیها یعنی شخصیت نبوی در وجود تو معنا و مفهوم پیدا می‌کند.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: انقلاب اسلامی ایران که ۴۰ سال استواری و سرافرازی آن را مشاهده می‌کنیم نیز از تجلیات تأثیری شخصیت حضرت زهرا (س) است.
وی بابیان اینکه انسان‌های مؤثر معرفند و معروف تصریح کرد: حضرت زهرا شخصیتی است که وقتی خداوند عالم می‌خواهد بزرگان عالم را معرفی کند با معرفه حضرت زهرا معرفی می‌کند، حضرت زهرا هم معروف و هم معرف است.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: حضرت زهرا (س) الگوی تمام‌نمای کمال انسانی است به‌گونه‌ای که امام زمان (عج) می‌گوید حضرت زهرا (س) الگوی من است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در عمر کوتاه خود رنج‌های زیادی دید این هم برای ما درس است که دنیا یک جغرافیای سخت، پیچیده، نفسانی و یک مشکلکده و یک مهنت آباد بزرگ است و انسان‌های بزرگ دل به قدرت، شهوت، شهرت و ثروت نمی‌دهند و از آن پرهیز می‌کنند و تنها وقتی به سمت این‌ها می‌روند که ایمان، تقوا، اخلاق و اضطرار حکم کند.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: یکی از نکات مهمی که می‌گویند اهل دانش تألیفات قوی داشت باشند این است که تألیفات موجب می‌شود حوزه تأثیری را گسترش دهد.
هم‌زمان با دهه دوم فاطمیه، مراسم سوگواری بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) با حضور مسئولین دانشگاه‌های استان به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
مراسم عزاداری دهه دوم فاطمیه به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر، مسئولین دانشگاه‌های استان و هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ایراد سخنرانی و ذکر مصیبت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نماینده.لی.فقیه     ایام.فاطمیه     آیت‌الله.غلامعلی.صفایی‌بوشهری    

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۹۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >