دبیر ستاد مبارزه با کرونا در بوشهر:
تأیید ابتلای ۱۱ مورد جدید به کرونا در استان بوشهر/ بهبودی قطعی ۱۴۰ نفر

9 ارديبهشت 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با تأیید ابتلای ۱۱ مورد جدید توسط آزمایشگاه کووید ۱۹ در استان بوشهر، لیست مبتلا شدگان به این ویروس در استان تا روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه به عدد ۲۳۷ رسید.

دکتر سعید کشمیری به خبرنگار وبدا در بوشهر گفت: در استان بوشهر تاکنون ۱۴۰ نفر از ویروس کرونا به‌طور کامل رهایی یافته و ۷۴ بیمار نیز در مراقبت خانگی قرار دارند.
وی بابیان اینکه در حال حاضر ۶۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ بیمارمبتلابه  کرونا نیز در بیمارستان‌های استان روند درمانی خود را سپری می‌کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جزئیات افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان را چنین بیان کرد: از ۱۱ بیماری که امروز به لیست مبتلایان به کرونا در استان بوشهر اضافه شد، ۶ مورد شهرستان کنگان، ۳ مورد شهرستان بوشهر و ۲ مورد نیز در شهرستان دیّر به ثبت رسید.
دکتر کشمیری ادامه داد: از ۶ مورد مثبت امروز در کنگان یک خانم ۲۳ ساله و پنج آقای ۲۸، ۳۹، ۳۲، ۵۷ و ۲۹ ساله هستند که توسط مرکز بیماریابی شناسایی شدند و به‌جز آقای ۲۹ ساله که در بیمارستان بستری است سایر افراد تحت مراقبت خانگی قرار دارند.
دبیر ستاد کرونا در بوشهر عنوان کرد: در شهرستان بوشهر نیز ۳ مورد جدید به آمار مبتلایان اضافه شد که از این سه نفر، آقایی ۲۷ ساله باسابقه مسافرت به شهرهای آلوده، از بیمارستان برای مراقبت خانگی ترخیص شده و دو نفر دیگر نیز مادر ۲۷ ساله و نوزاد ۱۸ ماهه‌اش هستند که توسط مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در حال حاضر در مراقبت خانگی قرار دارند.
دکتر کشمیری افزود: از ۲ بیمار شهرستان دیر نیز یکی آقایی ۲۹ ساله است که توسط مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارد و دیگری نیز نوزاد ۹ ماهه و در حال حاضر در بیمارستان بستری است.
کرونا با هیچ‌کس تعارف ندارد
وی خاطرنشان کرد: کرونا با هیچ‌کس تعارف ندارد و باید بدانیم که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پرهیز از شرکت در تجمعات عمومی، پرهیز از برگزاری جشن‌ها و دور همی‌های خانوادگی تنها راه شکست کرونا است.
انتهای پیام/م.پ-1025


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     کرونا.ویروس     موارد.جدید.ابتلا    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >