دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر؛
بستری 19 مبتلای جدید در بیمارستان‌های استان بوشهر / ترخیص 14 مورد

3 تير 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته 19 مورد مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در استان بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته 25 مورد از موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند که 14 مورد آن‌ها مبتلا به کرونا بوده‌اند.
وی با اشاره به افزایش سه مورد در بخش‌های مراقبت ویژه افزود: در حال حاضر 30 بیمار مبتلا به کرونا در بخش ICU  تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ثبت سه مورد جدید فوت در استان خبر داد و گفت: متأسفانه شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه سوم تیرماه به 58 نفر رسیده است.
دکتر کشمیری اضافه کرد: 242 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که 122 مورد آن‌ها مبتلا به کرونا هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سه مورد جدید فوت شده در استان، بیان کرد: یک خانم 77 ساله با  سابقه بیماری زمینه‌ای ساکن شهرستان کنگان، یک خانم 63 ساله با سابقه بیماری زمینه‌ای ساکن شهرستان بوشهر و یک آقای 69 ساله ساکن شهرستان دشتستان با سابقه بیماری‌ زمینه‌ای فوت کرده‌اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به محموله‌ کمک‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه گفت: وزارت بهداشت برای تقویت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت مقابله با بیماری کرونا، تجهیزاتی به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان تحویل داد.
دکتر کشمیری تصریح کرد: این تجهیزات شامل 5 دستگاه ونتیلاتور بزرگسال، 5 دستگاه ونتیلاتور پرتابل، 4 دستگاه مانیتور ثابت، 3 دستگاه ونتیلاتور پرتابل آ.سی.یو. و 4 دستگاه ساکشن پرتابل است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: تعداد دو هزار و 191 پرستار در سه ماهه اول سال 99 در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا به مردم خدمت کرده‌اند و دو هزار و 396 تخت برای درمان این بیماران در نظر گرفته شده‌است.
وی با بیان اینکه 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-19 مبتلا شده‌اند، اظهار داشت: همه کارکنان مبتلا به کرونا جهت گذارندن دوره نقاهت در منزل به سر‌می‌برند و 66 نفر از آنها پس از بهبودی به محل کار بازگشته‌اند.
انتهای پیام/ س.م - 1021
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     موارد.جدید.بستری     استان.بوشهر     کرونا.ویروس     کووید19    

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >