دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
میانگین افراد جان‌باخته در اثر ویروس کرونا در استان بوشهر ۵۵ سال است/ با اندکی غفلت بیماری کرونا حالت انفجاری به خود می‌گیرد

23 تير 1399
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: میانگین افراد جان‌باخته در اثر ویروس کرونا در استان بوشهر ۵۵ سال است.

دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: آمارها در استان بوشهر نشان می‌دهد 43درصد از جان‌باختگان ناشی از کرونا زیر ۶۰ سال هستند به نحوی که کمترین سن فرد فوت‌شده، نوزاد ۲۵ روزه و بیش‌ترین سن ۹۳ سال بوده و این آمار بیانگر این است که هیچ رده سنی از ابتلا به ویروس کرونا در امان نیست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی منجر به افزایش بروز بیماری کرونا می‌شود به همین دلیل مردم تا اطلاع ثانوی باید نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور نیافتن در تجمع‌ها و زدن ماسک توجه داشته باشند.
دکتر کشمیری اضافه کرد: هرچند در یک ماه گذشته شاهد افزایش روند بروز بیماری کرونا در استان بوشهر بوده‌ایم اما با اعمال محدودیت‌ها و رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی اندکی موارد مثبت و بستری در چند روز گذشته کاهش‌یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: با افزایش موارد مثبت در یک ماه اخیر بستری و موارد مرگ نیز در استان افزایش یافت به نحوی که بر اساس آخرین آمار ۳۳۳ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری نفر هستند که ۵۱ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری و از این تعداد ۳۲ نفر از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
دکتر کشمیری اضافه کرد: همچنین شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از ۱۳ نفر تا ۱۷ خرداد امروز به ۱۶۲ نفر رسیده است و این بیانگر وضعیت قرمز استان بوشهر است و مردم می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جلو مرگ‌ومیر عزیزان خود را بگیرند.
وی یادآور شد: آمارها نشان می‌دهد از اسفند تا خردادماه تنها ۲ هزار ابتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شد اما از ۱۷ خرداد تاکنون با بی‌توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این رقم به ۶ هزار و ۷۰۰ نفر افزایش‌یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص تخت‌های بیمارستانی گفت: ۵۰۰ تخت بیمارستان‌های این استان برای بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ پیش‌بینی‌شده که اکنون ۳۷۰ تخت از این شمار پر است.
دکتر کشمیری اضافه کرد: با همه‌گیری بیماری کرونا با اعمال محدودیت‌های ۲ هفته‌ای اندکی شرایط استان در زمینه بستری بهتر شده اما همچنان در وضعیت قرمز قرار داریم و مردم ملزم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند چراکه با اندکی غفلت این بیماری حالت انفجاری به خود می‌گیرد و به راحتی شاهد از دست رفتن عزیزانمان خواهیم بود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون باهمت همه نهادها کمک‌های خوبی از سوی بخش‌های مختلف ازجمله فعالان اقتصادی و کمک نزدیک به ۱۰ میلیارد تومانی شرکت‌های پتروشیمی و تلاش استانداری برای راه‌اندازی بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر بوده‌ایم.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     کرونا.ویروس     جان.باختگان.کرونا    

تاریخ بروز رسانی:   23 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >