برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهروندان باید آموزش و اطلاع‌رسانی موردتوجه قرار گیرد

6 آبان 1395
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان کنگان گفت: برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهروندان در کنار اقدامات عملی
باید آموزش و اطلاع‌رسانی نیز موردتوجه قرار گیرد.

احمد خاک‌نژاد در جلسه شورای سلامت شهرستان کنگان افزود: ارتقای سطح سلامت بهداشت عمومی از مهمترین اقدامات شورای سلامت شهرستان کنگان می‌باشد و اعضای شورای سلامت شهرستان برای رفع مشکلات بهداشتی موجود و فراهم کردن شرایط مطلوب و مناسب تلاش بیشتری نشان دهند.
وی ضمن تأکید بر پیگیری جدی مصوبات توسط اعضا، خواستار تعامل و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای حفظ سلامت شهروندان شد و افزود : در کنار اقدامات عملی برای ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهروندان، آموزش و اطلاع‌رسانی نیز باید موردتوجه قرار گیرد .
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری سالک در سطح شهرستان کنگان گفت: شهرداری‌های شهرستان نسبت به جمع‌آوری روزانه زباله‌ها و تشکیل کمیته جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در  سطح شهرها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام نمایند و سرپرست HSE منطقه پارس ۲ کنگان به کمپ‌های مسکونی اطراف محله باغ کوه شهر سیراف در خصوص نحوه دفع و جمع‌آوری زباله‌ها تذکر دهند.
شهرداری‌ها متولی جمع‌آوری قلیان در پارک‌ها
احمد خاک‌نژاد تصریح کرد: در راستای جلوگیری از عرضه قلیان در پارک‌ها شهرداری‌های شهرستان به‌عنوان متولیان امر نسبت به جمع‌آوری قلیان‌ها با همکاری نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و اتاق اصناف به‌صورت دوره‌ای اقدام نمایند و در این زمینه به‌صورت مستمر از پارک‌ها سرکشی کنند.
وی در خصوص اماکن عرضه آب (آب‌شیرین‌کن‌ها) یادآور شد : امور آبفا شهرستان نسبت به بررسی وضعیت این اماکن ازنظر مجوز فعالیت با همکاری اتاق اصناف و شبکه بهداشت اقدام نمایند.
۱۲ مورد بیمار سالک طی شش‌ماهه نخست در شهرستان شناسایی‌شده است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان ضمن ارایه گزارشی از وضعیت و اقدامات انجام‌شده در برنامه پیشگیری از بیماری سالک در شهرستان گفت: سالک یک بیماری پوستی طولانی‌مدت بدون تب و درد است و دارای دو نوع جلدی و احشایی می‌باشد که ناقل این بیماری نوعی پشه بنام پشه خاکی است که در سال ۹۳ تعداد ۹ مورد و سال ۹۴ تعداد ۱۴ مورد و در شش‌ماهه سال جاری تعداد ۱۲ مورد آن در شهرستان گزارش‌شده است.
برنامه‌های متنوع بهداشت و درمان برای پیشگیری و درمان سالک
مهندس محمد بازیاری افزود: انجام بررسی‌های اپیدمیولوژیکی و محیطی بیماری، انجام بیماریابی در سطح شهرستان، اطلاع‌رسانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ازجمله اقدامات مرکز بهداشت و درمان شهرستان کنگان در کنترل و پیشگیری از بیماری سالک است.
انتهای پیام/ م.س 3070

کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     معاون.فرماندار     احمد.خاک‌نژاد     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >