تفاهم‌نامه همكاري شبکه بهداشت و درمان و شهرداري دیر منعقد می‌شود

21 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از انعقاد تفاهم‌نامه همكاري بين شبکه بهداشت و درمان و شهرداري بندر دیر در راستاي ارتقاي سلامت مردم، خبر داد.

مهندس احمد آخوندی در نشست مشترک با شهردار بندر دیر اظهار کرد: تشکیل و ایجاد شورای پیام گذار سلامت که نفرات دوم هر دستگاه در آن حضور دارند، اين فرصت را به وجود آورد كه تمامي عوامل دخيل در حوزه سلامت در كنار همديگر قرارگرفته و به‌عنوان متوليان و متصديان سلامت، موجبات ارتقاي سلامت جامعه را فراهم آورند.
وی با اشاره به سهم بسیار زیاد شهرداری‌ها در حوزه سلامت گفت: بسیاری از امورات شهرداری‌ها در راستای حوزه سلامت است به همین دلیل هم‌افزایی و همکاری شهرداری‌ها با شبکه بهداشت و درمان نقش مؤثری در ارتقا سطح سلامت جامعه دارد.
مهندس احمد آخوندی افزود: اهتمام و علاقه‌مندی خوبی در جهت اجرای اهداف و سیاست‌های حوزه سلامت در شهرستان دیر شکل‌گرفته و امیدوارم همکاری این دو نهاد موجب ارایه خدمات هرچه بهتر به شهروندان عزیز شود.
ارتقای سلامت و آگاهی عمومی
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به‌ضرورت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی سلامت و جهت فراهم‌سازی و دستیابی به بالاترین آمار سلامتی، ارتقا سطح سواد سلامتی، ایجاد بستر سلامتی پایدار و مدیریت برنامه‌های سلامت‌محور، لازم است توافق‌نامه‌ای بین شهرداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر منعقد شود.
وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های مشترک در جهت فرهنگ‌سازی و ارتقای سلامت و آگاهی عمومی، ارتقای شاخص‌های سلامت با اصلاح الگوی تغذیه، فرهنگ‌سازی در آحاد مردم جهت پیشگیری از بروز هرگونه مشکلات جسمی و روانی از مفاد این تفاهم‌نامه خواهد بود.
اصلاح شیوه زندگی
مهندس احمد آخوندی بابیان اینکه اين تفاهم‌نامه باهدف ارتقاي سلامت مردم و اصلاح شيوه زندگي است تأکید کرد: ایجاد و ارتقا بسترهای سلامت‌محور در حوزه شهری یکی از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه است.
وی گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه ضمن بررسی وضع موجود و نیازسنجی‌های سلامت جامعه با تدوین برنامه جامع سلامت شهری، ضمن شناسایی پتانسیل‌ها و لحاظ پیشنهادهای خلاقانه، اجرای فعالیت‌ها و میزان دسترسی به اهداف نیز با ضریب اطمینان بیشتری صورت می‌گیرد.
جابجایی معدن زباله
شهردار دیر در این نشست گفت: شهر سالم و شهروند سالم به‌عنوان استراتژي شهرداري دیر مطرح است و شهرداري دیر براي ايجاد نشاط، سلامت و شهر شكوفا تمامي تلاش خود را در كنار ساير دستگاه‌ها بكار مي‌برد.
علی ابراهیمی افزود: در راستاي ارتقاي سلامت مردم و اجرای برنامه‌هاي شهرداري منطبق بر سلامت، آمادگی هرگونه همکاری با شبکه بهداشت و درمان داریم و معتقدیم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری گامی مهم و جدی در مدیریت برنامه‌های سلامت‌محور و رفع معضلات بهداشت شهری است.
وی از جابجایی معدن زباله دیر خبر داد و گفت: براي ايجاد محيط سالم و جمع‌آوری، حمل و امحاء بهداشتی و ایمن زباله‌هاي شهری معدن زباله دیر به مکان دیگری که مورد تائید شبکه بهداشت و درمان و محیط‌زیست باشد منتقل خواهد شد.
شهردار دیر افزود: در راستاي ارتقاي فرهنگ سلامت مردم و اصلاح شیوه‌های زندگی لازم است همه نهادها و سازمان‌ها یا شهرداری و شبکه بهداشت همکاری داشته باشند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.مشترک     شهردار     علی.ابراهیمی     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >