خوددرمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل اصلی مرگ ناشی از آنفلوانزاست

13 آذر 1398
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: خوددرمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل مرگ ناشی از آنفلوانزا است.

رهام یوسف‌نژاد در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: آنفلوانزا از بیماری‌های شایع فصل سرما است که تب بالا، سردرد، بی‌حالی، بدن‌درد و سرفه از علائم اولیه آن است که به صورت ناگهانی افراد را مبتلا می‌کند.
وی افزود: با توجه به گروه‌های در معرض خطر جامعه لازم است خانواده‌ها اطلاعات کافی در خصوص این بیماری را داشته باشند و کودکان خود را آموزش دهند تا مسائل بهداشتی را به صورت کامل رعایت کرده و در صورت بروز بیماری در میان اعضای خانواده ضمن مراجعه به پزشک استراحت کافی و خوردن مایعات فراوان را در دستور مصرف قرار دهند.
یوسف‌نژاد اضافه کرد: شستشوی منظم دست‌ها، عدم روبوسی، پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه و عطسه و عدم حضور در محل کار و مدرسه تا بهبودی کامل از اصلی‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تصریح کرد: رعایت مسائل بهداشتی در مکان‌های تجمعی مانند مدارس و مهدکودک‌ها از ضروریات امر پیشگیری است.
وی افزود: زنان باردار، بیماران قلبی عروقی و ریوی، کودکان، افراد دارای نقص ایمنی، سالمندان و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی و کبدی جزو گروه‌های در معرض خطر می‌باشند و واکسیناسیون که اصلی‌ترین راه پیشگیری از این بیماری است به آنان توصیه می‌شود.
یوسف نژاد اضافه کرد: لازم است افراد در صورت ابتلا به آنفلوانزا به پزشک مراجعه کرده و از خوددرمانی پرهیز کنند.
این مقام مسئول تأکید کرد: مراجعه دیرهنگام به پزشک و خوددرمانی از علل بالا بودن مرگ ناشی از این بیماری به خصوص در افراد در معرض خطر است.

انتهای پیام/ م ا- 3040

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
آنفلوآنزا     خوددرمانی     شبکه.بهداشت.درمان.شهرستان.دشتی     مسئول.بیماری.واگیر     رهام.یوسف‌نژاد    

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >