در راستای بسیج اطلاع رسانی تغذیه :
پیاده‌روی همگانی در بردخون برگزار شد

21 دی 1394
در راستای بسیج اطلاع رسانی تغذیه، پیاده روی همگانی با هدف کاهش مصرف قند، نمک و چربی در شهر بردخون برگزار شد .

امام‌جمعه موقت بردخون در مراسم پیاده‌روی همگانی که در راستای بسیج اطلاع رسانی تغذیه در شهر بردخون انجام شد،اظهار داشت: در این دوره که زندگی ماشینی در همه ابعاد گسترش‌ و تحرک کاهش‌یافته، نیاز است مردم نسبت به ورزش و توجه به‌سلامتی، فرهنگ‌سازی و جدیت بیشتری صورت گیرد.
حجت‌الاسلام محمدجواد عاشوری با اشاره به جایگاه سلامتی و بهداشت در دین مبین اسلام گفت: دین اسلام نسبت به حفظ سلامتی و جایگاه ارتقای بهداشت در زندگی انسان تأکیدات بسیاری دارد که تغذیه حلال و طیب از این نمونه است و هرکس می‌خواهد دعایش مستجاب شود غذای حلال و سالم استفاده کند.
مسئول مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشتی درمانی شهید یوسف بردستانی بردخون نیز گفت: بیش از 22.5 درصد مرگ‌ومیرها ناشی از کم‌تحرکی است و شیوه زندگی غیر صحیح و تغذیه نامناسب باعث افزایش بیماری‌ها شده که مصرف زیاد نمک، قند و چربی نسبت به میانگین دنیا باعث اختلال در زندگی طبیعی شده است.
مرتضی احمدی افزود: با برنامه‌ریزی مناسب تلاش شود ورزش را در زندگی خود نهادینه کنیم و شیوه زندگی را در بهداشت تغییر دهیم که اجرای پیاده‌روی‌های همگانی در این راستا صورت می‌گیرد.
در ادامه اقشار مختلف مردم باهدف کاهش مصرف قند، نمک و چربی از بوستان شهدای گمنام تا حوزه مقاومت کربلا شهر بردخون پیاده‌روی کردند و در پایان هدایایی به شرکت‌کنندگان اهداء شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پیاده‌روی.همگانی     بسیج.اطلاع‌رسانی.تغذیه     بردخون    

تاریخ بروز رسانی:   21 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >