در پنجمین روز از دهه مبارک فجر؛
خانه‌ بهداشت جبرانی شهرستان دیر به بهره‌برداری رسید

17 بهمن 1396
خانه بهداشت جبرانی در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار دیّر و جمعی از مسئولین محلی به بهره‌برداری رسید.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در آیین افتتاح خانه بهداشت جبرانی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت احداث و تعمیرات اساسی خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت است که در این زمینه خانه‌های بهداشت با قدمت 25 سال غیرقابل تعمیر، بازسازی می‌شوند.
مهندس احمد آخوندی با اشاره به عملیات اجرایی چندین پروژه عمرانی حوزه سلامت در شهرستان دیّر، گفت: خانه بهداشت روستای جبرانی نیز با توجه به قدمت بیش از 25 سال و در راستای طرح تحول نظام سلامت، عملیات بازسازی آن از شهریور سال ۹۵ آغاز شد.
وی با تقدیر از نقش خیرین سلامت در اهدا زمین‌ برخی از خانه‌های بهداشت، گفت: یکی از ویژگی‌های شاخص این پروژه، مشارکت صددرصدی خیرین سلامت در ساخت و اهدا زمین خانه بهداشت جبرانی است.
مهندس احمد آخوندی افزود: هزینه ساخت خانه بهداشت جبرانی توسط شرکت شیمیایی فاتح کیمیا به‌عنوان خیر سلامت تأمین‌شده است و زمین آن نیز به مساحت ۶۳۵ مترمربع در سال ۱۳۶۶ توسط برادران ابراهیمی خیرین سلامت روستا به حوزه سلامت شهرستان دیر اهداشده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در خصوص اعتبار تخصیصی پروژه گفت: برای ساخت و تجهیز خانه بهداشت جبرانی مبلغ سه میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی و کمک‌های خیّر هزینه شده است.
وی بابیان اینکه زیربنای این پروژه ۱۳۰ مترمربع است، اظهار کرد: این بنا متشکل از خانه بهداشت و پانسیون بهورز است.
مهندس احمد آخوندی با تأکید بر ارایه خدمات مطلوب در خانه‌های بهداشت گفت: این خانه بهداشت با تحت پوشش قرار دادن ۱۰۰ خانوار روستایی به جمعیت ۳۴۰ نفر خدمات بهداشتی از قبیل مراقبت مادر و کودک، واکسیناسیون، بیماریابی، بهداشت محیط، آموزش بهداشت، بهداشت مدارس و. ارایه می‌دهد.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: به‌منظور دسترسی بهتر اهالی روستای جبرانی، تیم پزشک خانواده متشکل از پزشک، ماما و مراقبین سلامت به همراه دارو و تجهیزات پزشکی، دو روز در هفته در خانه‌ی بهداشت استقرار می‌یابند و خدمات بهداشتی درمانی به بیماران و مراجعه‌کنندگان ارایه می‌دهند.
وی اضافه کرد: ساکنین روستاهای قمر تحت پوشش شامل بی‌بی خاتون، اشکو، کورک، کمال احمدی، دمیگز شمالی و جنوبی، کالو، چاه پهن، نرکو، ملگنزه و درود احمد نیز هر ماه با حضور تیم پزشک خانواده در محل روستا از خدمات پزشکی و مامایی بهره‌مند هستند.
روستای جبرانی دارای ۱۰۰ خانوار و ۴۳۰ نفر جمعیت در ۱۲ کیلومتری بندر دیّر قرار دارد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بهره‌برداری     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     روستای.جبرانی    

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >