دفع بهداشتی زباله، یکی از شاخص‌های مهم توسعه جامعه است

30 دی 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دفع بهداشتی زباله، یکی از شاخص‌های مهم توسعه و از عوامل پیشرفت جوامع است بنابراین محدوده مدیریت این مقوله بسیار وسیع و متغیر است.

ماریا خویش دوست در حاشیه بازدید از سایت‌های پسماند بخش ارم و بوشکان گفت: مدیریت پسماند به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوامع بشری است و افزایش روزافزون حجم پسماندها  از یک‌سو و تنوع و گوناگونی آن‌ها از سویی دیگر بر پیچیدگی شرایط، نحوه جمع‌آوری و دفع آن‌ها می‌افزاید.
وی با اشاره به‌ضرورت وجود مدیریت و برنامه راهبردی برای رفع مشکلات دفع زباله اظهار کرد: با توجه به اهمیت دفع بهداشتی زباله و بنا به وظیفه نظارتی شبکه بهداشت و درمان، کارشناسان این شبکه به‌صورت مستمر از سایت‌های دفع زباله شهرهای مختلف شهرستان بازدید و مشکلات بهداشتی را جهت پیگیری به شهرداری‌ها اعلام می‌نمایند.
خویش دوست تصریح کرد: دفع پسماند یک مسئله عادی نیست، بلکه به‌عنوان یک مشکل زیست‌محیطی به شمار می‌رود، زیرا دفع غیربهداشتی آن به‌طور محسوسی در آلودگی‌های محیط و گسترش بیماری‌های واگیردار نقش اساسی دارد.
بازرسی مشترکی با حضور کارشناسان استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان محیط‌زیست استان بوشهر و شهرستان دشتستان، از سایت‌های دفع زباله بخش ارم و بوشکان انجام شد.
در این بازدید مشکلات بهداشتی سایت‌های دفع زباله شهرهای تنگ ارم، بوشکان و کلمه با حضور شهرداران مربوطه بررسی قرار گرفت و مقرر شد مشکلات موجود در کارگروه پسماند بخش ارم و بوشکان در اسرع پیگیری و برای رفع آن اقدام شود.

انتهای پیام/ 3030/س.غ

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI
کلمات کلیدی:
بازدید     پسماند     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   30 دی 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >