رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
فعالیت‌های پیشگیرانه از گسترش بیماری کرونا در روستای کره بند تقویت و تشدید شد

10 ارديبهشت 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: فعالیت‌های پیشگیرانه در جهت جلوگیری از انتشار بیماری کرونا در روستای کره بند از توابع شهرستان بوشهر تقویت و تشدید شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: به محض اطلاع از نتایج مثبت چند نفر از اهالی روستای کره بند جلسه‌ای در ستاد مرکز بهداشت شهرستان باهدف تقویت و تشدید فعالیت‌های پیشگیرانه تشکیل شد.
وی تصریح کرد: این فعالیت‌ها از ابتدای سال با هماهنگی پرسنل خدوم مرکز خدمات جامع سلامت کره بند، شورای اسلامی، حوزه مقاومت بسیج و دهیاری در روستای کره بند در حال انجام بود که مقرر شد کلیه فعالیت‌های انجام‌شده هم‌زمان با اجرای فاز دوم غربالگری بیماری کووید ۱۹ در کره بند مجدداً با نظارت ستاد مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تشدید شود.
این مقام مسئول بیان داشت: این طرح باهدف قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از شیوع کانون‌های جدید بیماری از اول اردیبهشت‌ماه در شهرستان بوشهر به مرحله اجرا درآمده است.
 مهندس فخرایی افزود: اولین اقدام مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مطابق پروتکل، تشکیل تیم مراقبت، مراجعه به درب منزل بیماران شناسایی‌شده، بررسی وضعیت و علائم بیماری و تکمیل فرم‌های اپیدمیولوژیکی بود، به نحوی که کلیه افراد در معرض تماس در ۱۴ روز گذشته موردبررسی قرار می‌گیرند و آموزش‌های لازم در مورد نحوه گندزدایی و همچنین خود مراقبتی به کلیه اعضاء خانواده بیماران ارائه می‌شود.
وی تصریح کرد: سایر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه شامل بررسی اطرافیان و کل خانواده آن‌ها، تعطیلی مغازه افراد در تماس با بیماران، گروه‌های پرخطر و هماهنگی با آزمایشگاه و اعزام تیم آزمایشگاه به کره بند و نمونه‌برداری از موارد مشکوک، ویزیت بیماران علامت‌دار توسط پزشک، ضدعفونی کردن روستا، غربالگری کووید ۱۹ تلفنی برای ۱۰۰ درصدی جمعیت، پیگیری روزانه بیماران توسط بهورز، ارسال پیام‌های بهداشتی در گروه‌های مردم روستا و توزیع ماسک است.
وی افزود: دهیاری روستا بسیار فعالانه و هماهنگ با سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت کره بند عمل گندزدایی سطح روستا را به صورت روزانه انجام می‌دهد و نسبت به تب سنجی افراد در تماس با بیماران با مرکز بهداشت همکاری مستمری کرده است.
مهندس فخرایی افزود: کارشناسان بهداشت محیط کلیه صنوف تهیه و توزیع مواد غذایی را به صورت فعال بازدید کرده و ضمن ارائه آموزش‌های ضروری در خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل بهداشتی تذکرات لازم را ارائه کردند.
 وی تصریح کرد: همچنین پوسترهای آموزشی در زمینه این پروتکل‌ها در اختیار متصدیان صنوف فعال قرار داده است و با هماهنگی دهیاری آن روستا بنرهای آموزشی در سطح روستا نصب و مطالب و تیزرهای آموزشی به سفیران سلامت، گروه‌های خودیار و داوطلبین سلامت ارسال‌شده است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در اجرای فاز دوم غربالگری بیماری کووید ۱۹ از نیروهای آموزش‌دیده در شهرستان جهت تماس با کلیه خانوارهای ساکن روستا از طریق سامانه ۴۰۳۰ استفاده‌شده تا با سرعت و دقت کامل صد درصد جمعیت تحت پوشش موردبررسی قرار دهند.
انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >