شستن دست‌ها بعد از هر کار یا فعالیت روزانه یکی از راه‌های پیشگیری از بیماری وباست

26 آبان 1397
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در دومین کمیته التور شهرستان بوشهر گفت: بیماری وبا یک بیماری واگیر است که به علت گسترش ساده آن می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان افراد بسیاری را درگیر نموده و به‌سرعت به سمت همه‌گیری پیش برود.

حمید حبیبی نیا اضافه کرد: طغیان‌های التور غیرقابل‌پیش‌بینی بوده و هرزمانی امکان اتفاق آن وجود داشته و در اثر کم‌توجهی، امکان درگیر نمودن افراد جامعه را دارد.
وی اظهار داشت: وبا بيماري اسهالي مناطق گرمسيري (يا در فصول گرم مناطق ديگر) است كه توسط باكتريي به نام ويبريوكلرا ايجاد می‌شود كه تنها انسان را مبتلا مي‌كند و علايم آن ناشي از سمي است كه توسط ميكروب در روده انسان ترشح مي‌شود.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گزارشی از برنامه نظام مراقبت بیماری التور، طغیان‌های بیماری، تعداد نمونه‌برداری‌ها، تعداد سایر بیماری‌های منتقله از آب و غذا و همچنین وضعیت آب شرب شهرستان از نظر کلرزنی در این جلسه ارایه داد.
حبیبی نیا در خصوص راه‌های پیشگیری از بیماری وبا خاطرنشان کرد: آموزش و ارتقای آگاهی مردم بخصوص افراد در معرض خطر، تأمین آب آشامیدنی سالم، کنترل بهداشتی اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، دفع بهداشتی فاضلاب، شستن دست‌ها بعد از هر کار یا فعالیت روزانه، احیای مایعات ازدست‌رفته بیمار مبتلا به وبا، از راه‌های پیشگیری از بیماری وباست.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کمیته التور، سالانه در ماه‌های پیک بیماری‌های اسهالی (اردیبهشت و آبان) باهدف آمادگی ادارات، بیمارستان‌ها و سازمان‌های مرتبط و انجام تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های منتقله از آب و غذا به‌ویژه التور، تشکیل جلسه می‌دهد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
وبا     کمیته.التور     بیماری.واگیر     معاون.فنی.مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     حمید.حبیبی.نیا    

تاریخ بروز رسانی:   26 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >