قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی:
احیای امربه‌معروف و نهی از منکر نیازمند فرهنگ‌سازی است/ گزارش تصویری

20 اسفند 1396
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی عنوان داشت: احیای امربه‌معروف و نهی از منکر نیازمند فرهنگ‌سازی و ایجاد بستر مناسب است.

دکتر حسین دارابی در نشست شورای امربه‌معروف و نهی از منکر و کمیته عفاف و حجاب افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر امروز دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف و امکانات فرهنگی برای هجمه به‌نظام اسلامی استفاده می‌کنند و لذا باید بنیه‌های فرهنگی و هویت ملی تقویت شود تا بتوان در مقابل این شبیخون فرهنگی دشمنان، کشور را بیمه کنیم.
وی بابیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه کشور است، ادامه داد: امربه‌معروف و نهی از منکر از الزامات جامعه کنونی است، البته ضروری است همراه با صبر و مداومت انجام شود و ارزش‌های جامعه و شخص مخاطب را نیز در نظر گرفت.
دکتر دارابی بیان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر که ائمه معصومین نیز بر آن تأکید بسیار داشتند فقط به موضوع حجاب و عفاف خلاصه نمی‌شود بلکه باید در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی نمود پیداکرده و در راستای توسعه آن تلاش و گام برداشته شود.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برای اجرای هرچه بهتر امربه‌معروف و نهی از منکر نیاز است که یک فرهنگ‌سازی برای ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه صورت بگیرد.
وی ادامه داد: امربه‌معروف و نهی از منکر به‌عنوان یکی از آموزه‌های ارزشمند دینی مکتب اسلام به‌عنوان یک کار فرهنگی می‌بایست در کنار کارهای دیگر فرهنگی رواج یابد.

انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     برنامه‌ریزی     دکتر.حسین.دارابی        

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >