قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی:
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناطق کمتر توسعه‌یافته توجه ویژه دارد/ گزارش تصویری

20 دی 1396
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور برنامه‌ریزی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناطق کمتر توسعه‌یافته توجه ویژه دارد و سطح خدمات در مناطق کمتر توسعه‌یافته ارتقا می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر حسین دارابی در بازدید از بیمارستان صحرایی تخصصی شهدای بوشکان دشتستان افزود: برپایی بیمارستان صحرایی از کارهای بسیار ارزشمندی است که می‌تواند نتایج بسیار خوبی از لحاظ غربالگری بیماری‌ها به دست آوریم.
وی بابیان اینکه سطح خدمات در مناطق کمتر توسعه‌یافته شهرستان دشتستان ارتقا می‌یابد افزود: ارتقای سطح خدمات در مناطق کمتر توسعه‌یافته بخصوص در 5 منطقه بخش ارم و بوشکان یکی از اولویت‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی بوده و در این راستا اقدامات مؤثری انجام‌شده است.
دکتر حسین دارابی افزود: برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی در مناطق کمتر توسعه‌یافته شاید نتواند در یک بازده زمانی کوتاه، جوابگوی مشکلات درمانی مردم این مناطق شود ولی ما به‌عنوان یک غربالگری بزرگ به آن نگاه ویژه‌ای می‌کنیم و می‌تواند در بیماریابی و کنترل و درمان بیماری‌های مزمن که در طرح تحول سلامت نیز موردتوجه هست؛ به مراقبین سلامت ما کمک کند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور برنامه‌ریزی اظهار داشت: بسیج جامع پزشکی استان به‌صورت مستمر و در تمامی برنامه‌ها در کنار ما بوده و همکاری و تعامل بسیار خوبی در ارائه خدمات به‌صورت تخصصی داشته است.
دکتر دارابی تصریح کرد: یکی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ارتقای سطح خدمات در بخش‌های پیش بیمارستانی و امدادرسانی، دندانپزشکی، رادیولوژی و آزمایشگاه در این مناطق است که سعی کرده‌ایم یک سطح بالاتر از دیگر مراکز خدمات جامع سلامت در این مراکز، خدمات ارائه دهیم و در مراکزی که هنوز موفق به اجرای این اقدامات نشده‌ایم در اسرع وقت انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: نگاه فرهنگی به درمان باید عوض شود و مردم پیشگیری را مقدم بر درمان بدانند و این مهم با ارایه برنامه‌های مختلفی مانند برنامه ملی خودمراقبتی که هم‌اکنون در مراکز و خانه‌های بهداشت و سایر نهادها در حال انجام است، میسر می‌شود ولی تا رسیدن به شاخص‌های موردنظر در سلامت راه طولانی در پیش داریم و همکاری همه‌جانبه تمامی ارگان‌ها و نهادها را می‌طلبد.
دکتر دارابی اظهار کرد: در بخش ارم و بوشکان، اتفاقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان رخ‌داده است و در مصوبات اخیر ما احداث دوخانه بهداشت و یک مرکز خدمات جامع سلامت در بخش ارم بوشکان به تصویب نهایی رسیده است و عملیات اجرایی آن در سال جدید شروع می‌شود که امیدواریم به شاخص‌های موردنظر در این مناطق برسیم.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور برنامه‌ریزی خاطرنشان کرد: مناطق بخش ارم و بوشکان ازلحاظ دسترسی به خدمات درمانی و تخصصی در استان سطح‌بندی شده‌اند و با توجه به نزدیکی بخش بوشکان به بیمارستان شهرستان اهرم تا مردم مناطق این بخش بتوانند خدمات خود را در فاصله زمانی کمتری دریافت نمایند.

انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     بیمارستان.صحرایی     دکتر.حسین.دارابی     بوشکان        

تاریخ بروز رسانی:   20 دی 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >