معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۱۸ خانه بهداشت در شهرستان دشتستان احداث می‌شود

15 اسفند 1395
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سال آینده کلنگ زنی و احداث ۱۸ خانه بهداشت در دشتستان آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در نشست مسئولان شهرستان دشتستان اظهار داشت: پارامترهای تعریف سلامت گسترده هستند و دامنه تعریف آن وسیع است و از عهده یک دستگاه خارج است و در همه دنیا تأمین سلامت با توجه به تعریف وسیع آن، نیاز به مشارکت مردم و همه دستگاه‌ها و نهادها دارد.
وی بیان کرد: در دوره کنونی تغییر سبک زندگی و تغییرات زیست‌محیطی سلامت مردم را با تهدید مواجه کرده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: با اجرایی شدن طرح تحول سلامت، ما شاهد تغییرات چشمگیری در حوزه بهداشت ازلحاظ شاخص‌های بهداشتی و ساختار فیزیکی هستیم و در دشتستان نیز تحول بسیار خوبی در این دو قسمت ایجادشده است.
دکتر خواجه‌ئیان با تأکید بر ارایه خدمات مطلوب بهداشتی درمانی به مردم اظهار کرد: مردم شایسته بهترین‌ها هستند و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته است تا با بهسازی فضاهای فیزیکی، تأمین تجهیزات پزشکی و جذب کادر مجرب، خدمات بهداشتی درمانی مطلوبی به مردم ارایه دهد.
وی ادامه داد: در شهرستان دشتستان شش مرکز خدمات جامع سلامت و ۳ پایگاه سلامت بهداشتی تجهیز و تعمیر شده است.
دکتر خواجه‌ئیان افزود: در شهرستان دشتستان ۱۱ پروژه در حال احداث و یا تکمیل‌شده است که نسب به سایر شهرستان‌های استان در وضعیتی مطلوبی قرار دارد و سال آینده نیز کلنگ زنی و احداث ۱۸ خانه بهداشت آغاز خواهد شد.
وی در خصوص وضعیت عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر گفت: با توجه به پژوهش‌هایی که در استان صورت گرفته بیشترین عوامل خطر مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی است که با توجه به راه‌اندازی مرکز قلب سالم در شهرستان‌های استان، انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی و پایش‌های دوره‌ای افراد بالای ۳۰ سال این روند صعودی کنترل و کاهش یابد.
انتهای پیام/س.غ 3030


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >