کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت بوشهر:
اجرای برنامه طرح تشدید بهداشت حرفه‌ای برای کارگران در بوشهر برگزار شد

24 ارديبهشت 1396
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت بوشهر گفت: اجرای برنامه طرح تشدید بهداشت حرفه‌ای برای کارگران در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، زهرا کمال اظهار داشت: مسئولیت نظارت بر اجرای برنامه‌ها و طرح‌های بهداشت حرفه‌ای در محیط‌های کاری به عهده مرکز بهداشت شهرستان است.
وی اضافه کرد: از مهم‌ترین سیاست‌های اصلی بهداشت حرفه‌ای، تحقق اهداف عالی بهداشتی اشاره‌شده در قانون اساسی کشور و همچنین تأمین، حفظ و ارتقای سطح سلامت و کیفیت نیروی انسانی برای دستیابی به توسعه پایدار مندرج در سند چشم‌انداز توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور و نقش جامع علمی بخش سلامت است.
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت بوشهر افزود: بر این اساس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مناسبت روز جهانی بهداشت حرفه‌ای طرح تشدید بهداشت حرفه‌ای از ۵۲۸ کارگاه زیر ۲۰ نفر بازدید به‌عمل‌آمده است.
کمال ادامه داد: در این طرح، کارشناسان با بازدید تخصصی از نحوه فعالیت واحدهای کارگاهی و بررسی عوامل زیان‌آور محیط کار، توصیه‌ها و راهکارهای اجرایی و آموزش لازم برای بهبود شرایط محیط کار و پیشگیری از بروز بیماری‌های شغلی را ارائه می‌دهند.
وی بیان کرد: مرحله اول این طرح در اردیبهشت‌ماه و مرحله دوم در آذرماه برگزار می‌شود و طی این بازدید به ۳۲۸ نفر از کارفرمایان برای رفع نقص اخطاریه صادرشده است که در صورت عدم رفع نواقص تا مهلت تعیین‌شده طبق مقررات برخورد خواهد شد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     کارگاه     کارگران        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >