کارشناس مسئول سلامت خانواده شهرستان کنگان:
سالمندی از یک موفقیت بهداشتی می‌تواند به یک چالش تبدیل شود

7 مهر 1398
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: سالمندی جمعیت در واقع یک موفقیت بهداشتی است که در صورت عدم برنامه‌ریزی مناسب به یک چالش بزرگ تبدیل می‌شود.

لیلا آرتا در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان به مناسبت هفته ملی سالمندان اظهار داشت: اگر برنامه‌ریزی هدفمندی توسط ارگان‌های مختلف انجام نگیرد، سالمندی به یک چالش بزرگ چه از نظر بار اقتصادی برای جامعه و چه از نظر مشکلات فردی و اجتماعی تبدیل می‌شود.
وی با توجه به شعار امسال هفته سلامت فرصت‌های برابر برای تمام سنین " بیان کرد: در کشور ما با ارتقاء برنامه‌های بهداشتی و کاهش مرگ‌ومیر در دوران کودکی و جوانی و همچنین افزایش امید به زندگی، جمعیت سالمندان رو به افزایش است.
آرتا افزود: اگر برنامه‌ریزی هدفمندی توسط ارگان‌های مختلف انجام نگیرد، سالمندی به یک چالش بزرگ چه از نظر بار اقتصادی برای جامعه و چه از نظر مشکلات فردی و اجتماعی تبدیل می‌شود.
وی در بخش دیگر این گفتگو اظهار داشت: با افزایش سن، با توجه به اینکه فعالیت اکثر سیستم‌های بدن کمتر می‌شود، بدن فرد آسیب‌پذیرتر می‌شود و مشکلاتی همچون مشکلات تغذیه‌ای، روحی و روانی و بعضی از بیماری‌های مزمن مانند دیابت، اختلال چربی خون، فشارخون بالا و برخی از سرطان‌ها افزایش می‌یابد که با انجام مداخلات پیشگیرانه به‌موقع و تشخیص زودهنگام از بروز بسیاری از این بیماری‌ها جلوگیری به عمل می‌آید و یا در مراحل اولیه بیماری کنترل می‌شود.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: بر همین اساس در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت سالمندان نیز به همراه سایر اعضاء خانواده توسط مراقبین سلامت و پزشکان مجرب مراقبت می‌شوند و مکمل‌های غذایی همچون کلسیم، ویتامین د، مولتی‌ویتامین دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
هفته.سالمند     لیلا.آرتا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >