کارگاه آموزش عملی مراقبت مادران باردار در بوشهر برگزار شد

26 تير 1396
کارگاه آموزش عملی مراقبت مادران باردار و سامانه سیب برای مراقبین سلامت شهرستان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در حاشیه این برنامه اظهار داشت: در کارگاه چهار روزه آموزش عملی مراقبت مادران باردار و سامانه سیب، نحوه گزارش‌گیری مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان و خدمات ارائه‌شده در سامانه سیب آموزش داده شد.
مهندس حسن فخرایی اضافه کرد: این کارگاه در راستای بهبود کیفیت مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، کاهش مرگ مادران باردار و نیز ارتقای شاخص‌های بهداشتی سلامت مادران، برای همه مراقبین سلامت شامل ۱۱۰ نفر ماما و غیرماما برگزار شد.
طیبه احمدزاده پزشک مسئول واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت نیز بیان کرد: این کارگاه به‌صورت ایفای نقش مادر باردار و پرسش و پاسخ مراقب از مادر، در خصوص مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان انجام گرفت که نحوه گزارش‌گیری از این مراقبت‌ها و خدمات ارائه‌شده در سامانه سیب آموزش داده شد.
کارشناس برنامه سلامت مادران نیز در خصوص نحوه صحیح انجام معاینات زنان باردار از قبیل اندازه‌گیری وزن، فشارخون و صدای قلب جنین، ورم بارداری و بهداشت دهان و دندان، نحوه صحیح پرسش از مادران در خصوص شرح‌حال بارداری فعلی، سوابق بارداری قبلی، بیماری‌های مادر، علائم خطر در بارداری و مصرف مکمل‌های بارداری، به‌صورت عملی در قالب ایفای نقش مادر باردار و مراقب سلامت خدمت دهنده، مطالبی ارائه کرد.
بنفشه مشتونی اضافه کرد: نحوه مشاوره با مادران باردار و تأکید برای انجام آزمایش سونوگرافی غربالگری ناهنجاری جنین یعنی آزمایشی که برای تشخیص ناهنجاری کروموزومی (سندرم داون، ژنتیکی و دستگاه عصبی جنین در هفته ۱۱ تا ۱۳ بارداری انجام می‌شود و نیز آموزش به مادران برای پیشگیری از ترومبوآمبولی یعنی تشکیل لخته در اندام‌های تحتانی بدن و شناسایی علائم آن آموزش داده شد.
این کارگاه توسط بنفشه مشتونی کارشناس برنامه مادران ستاد شهرستان و با همکاری مربیان هسته آموزشی (سهام آل کثیر فرحانی و نسرین شبانکاره) در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تشکیل شد.


انتهای پیام/ آ.س- 3000

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     کارگاه     مراقبت     مادران.باردار    

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >