بهورزان شهرستان دشتی تجلیل شدند

17 شهريور 1397
در آیینی به مناسبت روز بهورز با حضور مسئولان شهرستان دشتی از بهورزان این شهرستان تجلیل شد.

فرماندار شهرستان دشتی در این آیین اظهار داشت: یکی از مطالبات به‌حق مردم ارتقای سطح سلامت جامعه بوده که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این مهم تحقق یافت و در این مدت اقدامات ارزشمندی در این زمینه صورت گرفته است.
عبدالله نادری با اشاره به نقش بهورزان در سلامت جامعه یادآور شد: بهورزان نقش بسزایی در سلامت افراد، پیشگیری از بیماری‌ها، بهداشت محیط و غیره دارند.
وی تصریح کرد: نقش بهورزان در جلب مشارکت‌های مردمی بر کسی پوشیده نیست و همواره در این زمینه اثرگذار هستند و اگر می‌خواهیم در زمینه شاخص‌های بهداشتی ارتقاء داشته باشیم ضرورت دارد مردم و مسئولین در این زمینه مشارکت کنند.
فرماندار دشتی با تأکید بر اینکه بهداشت و بهورزان زمینه جلب مشارکت‌های مردم از طریق آموزش فراهم کنند، گفت: در سال‌های گذشته شهرستان در زمینه طلاق وضعیت مطلوبی نداشت و با انجام برخی کارها و فعال کردن کارگروه‌ها به نسبت گذشته وضعیت بهتر شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این آیین گفت: ۶۵ بهورز در ۳۰ خانه بهداشت و ۳ پایگاه سلامت در شهرستان دشتی مشغول فعالیت می‌باشند و حدود ۳۸ هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری شهرستان را پوشش می‌دهند.
دکتر اصغر بحرانی افزود: کلیه خدمات مراقبت مادر و کودک، واکسیناسیون، تغذیه، توزیع مکمل‌ها، بهداشت محیط، بهداشت مدارس، گزارش زاد و ولد به ثبت‌احوال و سایر خدمات بهداشتی توسط بهورزان به جمعیت تحت پوشش و گروه‌های هدف ارایه می‌شود.
وی افزود: مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان دشتی از لحاظ کیفیت امکانات و خدمات آموزشی از مراکز برتر استان می‌باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از تعامل دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان با مجموعه بهداشت و درمان قدردانی نمود.
مدیرکل اداره ثبت‌احوال استان نیز در این آیین گفت: فعالیت بهورزان که در نقاط دوردست روستاها به نحو مطلوب در زمینه پیشگیری و بهداشت فعالیت می‌کنند بسیار ارزشمند است.
کیامرث صالحی نیا گفت: هرچقدر که تلاش‌های ما در حوزه سلامت و پیشگیری بیشتر باشد امید به زندگی افزایش و هزینه‌های درمان کاهش خواهد یافت.
وی افزود: بر اساس آخرین سرشماری جمعیت شهرستان دشتی ۸۴ هزار و ۴۹۱ نفر بوده است که در حال حاضر جمعیت این شهرستان ۸۵ هزار و ۶۹۰ نفر تخمین زده می‌شود.
وی با تشکر از شبکه بهداشت و درمان شهرستان و خانه‌های بهداشت در اعلام بهنگام آمار وقایع حیاتی گفت: در ۵ ماه اول امسال ۶۵۵ واقعه تولد، ۱۴۸ واقعه فوت، ۳۴۱ واقعه ازدواج و ۴۴ واقعه طلاق در شهرستان دشتی روی‌داده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل شاهد ۱۸٫۵ درصد کاهش تولد، ۸٫۶ درصد کاهش فوت، ۲٫۳ درصد کاهش ازدواج و ۳۴٫۳ درصد کاهش طلاق در این شهرستان بوده‌ایم.
وی افزود: ۶۳ هزار و ۶۴۴ نفر در شهرستان دشتی واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند بوده‌اند که از این تعداد ۴۸ هزار و ۳۹۷ نفر اقدام به ثبت‌نام نموده‌اند.
گفتنی است در پایان این آیین از مدیر و مربیان مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت، ۶ تن از بهورزان نمونه استانی و ۷ بهورز بازنشسته با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.بهورز     فرماندار     عبدالله.نادری     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   17 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >