انجمن اهدای عضو ایرانیان بوشهر تأسیس شد

30 آبان 1397
انجمن اهدای عضو ایرانیان در استان بوشهر تأسیس شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گفت: انجمن اهدای عضو به‌صورت یک سازمان مردم‌نهاد غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیردولتی توسط عده‌ای از متخصصین فراهم آوری و پیوند اعضا و همچنین فرهیختگان علاقه‌مند به این حوزه در سال ۱۳۹۷ تأسیس‌شده است.
علیرضا باقری افزود: رسالت انجمن اهدای عضو تلاش در جهت استفاده بهینه از اعضای همه افراد مرگ مغزی مناسب اهدا در جهت نجات بیماران نیازمند پیوند است.
رییس هیئت‌مدیره انجمن اهدا عضو ایرانیان بوشهر عنوان داشت: با حمایت از خانواده‌های اهداکننده عضو و توان‌بخشی آنان تلاش می‌شود که قدردانی جامعه از اقدام مسئولانه و ایثارگرانه این خانواده‌ها به آن‌ها نشان داده شود.
وی تصریح کرد: همچنین با آموزش تخصصی هماهنگ‌کنندگان اهدای عضو، دانش این افراد را برای شناسایی، مراقبت، رویارویی با خانواده اهداکننده و سایر مراحل فراهم آوری اعضا بالابرده و بدین‌وسیله موجب افزایش کمیت و کیفیت اعضای اهداشده می‌شویم.
باقری ادامه داد: انجمن اهدای عضو ایرانیان در پی روزی است که هیچ فرد مرگ مغزی اعضای ارزشمند خود را با خود به زیرخاک نبرده و هیچ انسان نیازمند پیوندی در لیست انتظار به دلیل نرسیدن عضو پیوندی جان خود را از دست ندهد.
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از همراهی و همکاری همیشگی دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه و عضو اصلی هیئت‌مدیره انجمن اهدای عضو تقدیر می‌کنیم زیرا در همه حال برای پیش برد این مهم یاریگر انجمن بوده و هستند.


انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۴
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     انجمن.اهدا.عضو     علیرضا.باقری        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >