ایران اکو در شهرستان گناوه اجرا می‌شود

5 بهمن 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: برنامه پیشگیری و آموزش تغذیه سالم (ایران اکو)، در شبکه شهرستان گناوه اجرایی می‌شود.

هادی جوانبخت در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: تغذیه و عدم تحرک افراد نقش مستقیمی در شیوع چاقی و اضافه‌وزن دارد.
وی همچنین افزود: تغذیه و تحرک از عوامل مؤثر در بیماری‌های مزمن مانند فشارخون و دیابت هستند که سالانه موجب مرگ‌ومیر افراد زیادی می‌شود.
جوانبخت بیان کرد: هدف از اجرای برنامه ایران اکو پیشگیری و حذف چاقی کودکان و نوجوانان در کشور است.
وی با تأکید بر ضرورت همکاری کلیه سازمان‌ها و ادارات و نهادها بیان کرد: آموزش‌وپرورش، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و همچنین اداره ورزش و جوانان می‌توانند نقش کلیدی در بهبود روند حذف چاقی و اضافه‌وزن در گروه نوجوانان و جوانان ایفا کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی در فضای مجازی نقش برجسته‌ای در روند اجرای مطلوب برنامه ایران اکو خواهند داشت و که در راه به همکاری رسانه‌ها نیاز داریم.
اولین کمیته هماهنگی اجرای برنامه ایران اکو اول بهمن‌ماه 98 با حضور مسئولان اداره آموزش‌وپرورش گناوه و ریگ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره ورزش و جوانان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برگزار شد.

انتهای پیام/ ک.آ-3080

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
ایران.اکو     هادی.جوانبخت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >