روابط قبل از ازدواج آری یا خیر؟

8 اسفند 1395
در کارگاهی با حضور دکتر حمید حبشی کارشناس روانشناسی، موضوعات مربوط به ازدواج و روابط قبل از ازدواج تشریح شد.

 دکتر حمید حبشی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با طرح مسایلی پیرامون روابط دختران و پسران قبل از ازدواج، معیارهای یک ازدواج سالم و زندگی موفق را تبیین کرد.
وی با اشاره به عنصر زیبایی در ازدواج گفت: زیبایی بیشتر به روابط خصوصی ارتباط پیدا می‌کند نه به ارتباط‌های عمومی؛ اما پذیرفتن و مقبولیت زوج نسبت به یکدیگر، ملاک یک زندگی ایده آل است.
 وی افزود: گاهی تنها ملاک اشخاص در ازدواج، زیبایی است، درحالی‌که اگر زیبایی همراه با امنیت نباشد ازدواج موفقی صورت نخواهد گرفت و فرد دچار تنوع‌طلبی خواهد شد و این تنوع‌طلبی، ازدواج را به تأخیر می‌اندازد.
 وی بیان داشت: برای کنترل تنوع‌طلبی فرد باید به نقطه مقابل آن یعنی خودکنترلی بپردازد و توصیه قرآن کریم در سوره مبارکه نوح مبنی بر پرهیز از نگاه به نامحرم ناظر بر موضوع خودکنترلی است و به‌هیچ‌وجه تحریم به‌حساب نمی‌آید.
این کارشناس خانواده بابیان اینکه در معاشرت‌ها حدود را باید نگاه داشت افزود: شور عاطفی که قبل از ازدواج و اوایل ازدواج وجود دارد به‌تدریج پایان می‌پذیرد و زوج وارد ساختار زندگی و کار و اشتغال می‌شوند و اگر این شور تا پایان زندگی ادامه یابد دیگر در ساختار زندگی پیشرفتی روی نخواهد داد.
وی گفت: مردی به درد زندگی می‌خورد که در مسیر تأمین‌کنندگی باشد، یعنی بتواند با توانایی، اقتصاد خانواده را تأمین کند و به‌عنوان ستون خانواده، نقش ایفا کند.
دکتر حبشی به مدیریت در اقتصاد و پشتیبانی از خانواده نیز شاره کرد و گفت: هر چه قدر مرد در ابتدای زندگی هزینه بیشتری خرج کند بعدها دریغ بیشتری نسبت به زن خواهد داشت.
 وی گفت: یکی از آسیب‌های ازدواج، "اول عشق بعد زندگی" است که این تفکر غلطی است زیرا اگر یک ازدواج بر مبنای عشق شکل بگیرد بعد از وصال و پایان مرحله عشق، اختلافات آغاز و مسایل کوچک تبدیل به بحران در زندگی می‌شود که اغلب به جدایی می‌انجامد و این نزاع و اختلاف‌ها به دلیل هزینه‌ای است که به‌پای عشق داده‌شده بنابراین نه‌تنها عشق، پیش‌درآمد ازدواج نیست بلکه یک مانع بزرگ است.
این کارگاه باهمت اداره مشاوره و پایش سلامت روان معاونت دانشجویی فرهنگی، دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جامعه اسلامی دانشجویان در سالن اجتماعات مجموعه کلاس‌های اندیشه سایت پردیس برگزار شد.
انتهای پیام. س/ ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ازدواج     دانشجویان     دکتر.حمید.حبشی        

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >