از برترین‌های مامایی شهرستان بوشهر تقدیر شد

25 ارديبهشت 1395
مراسم جشن روز جهانی ماما جهت کلیه پرسنل ماما و بهداشت خانواده مراکز بهداشتی درمانی شهری، روستایی و پایگاه‌های بهداشتی در سالن اجتماعات شهید مفتح دانشگاه علوم پزشکی برگزار و از برترین‌های مامایی شهرستان بوشهر تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ سرپرست مرکز بهداشت شهرستانم بوشهر در این آیین، در خصوص عملکرد برنامه‌های سلامت خانواده، راهکارهای بهبود پوشش مراقبت‌ها و ارتقای کیفیت و کمیت مراقبت پیش از بارداری، پس از زایمان، دوره کودکی و نقش شیر مادر در باروری سالم به ارائه مطلب پرداخت و به خدمات جامعه مامایی در اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: روز جهانی ماما فرصت مغتنمی برای تقدیر از زحمات این قشر خدوم و زحمتکش و توجه به مشکلات آنان توسط مسئولین است.
مهندس حمید حبیبی نیا افزود: به‌کارگیری و توجه ویژه به جامعه مامایی در چند سال اخیر به‌خصوص در اجرای طرح تحول سلامت را نشان از اهمیت جایگاه این قشر بیان کرد.
وی با اشاره به ایجاد برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری ماماها تحت عنوان مراقب سلامت افزود: افزایش مشارکت جامعه مامایی یکی از اهداف طرح تحول سلامت و سیاست‌های جمعیتی است.
وی، بابیان اینکه موضوع میزان سزارین یکی از دغدغه‌های مجموعه وزارت بهداشت است، تصریح کرد: در اجرای طرح تحول سلامت جامعه مامایی اقدامات مناسبی را انجام داد که جای تقدیر و تشکر دارد.
در این مراسم که با برنامه‌های شاد و متنوع و تقدیر از برترین‌های مامایی برگزار شد پس از قرائت تاریخچه مامایی و بیان خاطراتی از نجات جان مادران پرخطر توسط 2 نفر از پرسنل ماما، خانم‌ها نشمیل مجاوری، شراره بهاری، محترم کشتکار به‌عنوان مامای نمونه هدایای خود را دریافت کردند.
انتهای پیام/ ا.ب

کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.ماما     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >