چهارمرکزمشاوره بیماری های رفتاری در استان بوشهر وجود دارد

15 آذر 1395
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: چهار مرکز مشاوره بیماری های رفتاری در استان وجود دارد و افراد چنانچه با سؤال یا مشکلی مواجه شدند می‌توانند به این مراکز مراجعه کرده و تمامی خدمات را به‌صورت رایگان و محرمانه دریافت کنند.

دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان افزود: این مراکز خاص در شهرستان‌های بوشهر و برازجان به دلیل بار جمعیتی زیاد و شهرستان عسلویه وکنگان به دلیل موقعیت مکانی خاص در نظر گرفته‌شده است.
وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقدامات زیادی در جهت پیشگیری و درمان بیماری های رفتاری در کشور و استان بوشهر صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به کیت‌های تشخیص سریع اشاره کرد که همکاران ما به کمک آن می‌توانند در دورافتاده‌ترین نقاط استان اقدامات اولیه تشخیصی را برای افراد انجام دهند.
استفاده از سرنگ‌های آلوده عامل نخست ابتلا به ایدز در استان
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استفاده از سرنگ‌های آلوده عامل نخست ابتلا به ایدز در استان است که بیش از 70 درصد از آمارها را به خود اختصاص داده است.
دکتر خواجه‌ئیان افزود: از دیگر عوامل ابتلا به ایدز در استان می‌توان به تماس جنسی محافظت نشده، انتقال از مادر به کودک و عوامل ناشناخته اشاره کرد که به ترتیب 13، 1 و 8 درصد گزارش‌شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین گروه مبتلایان به ایدز در فاصله سنی 34- 25 سال قرار دارند تصریح کرد: تمامی افراد باید از راه‌های انتقال و عدم انتقال این بیماری اطلاع پیدا کنند.
دکتر خواجه‌ئیان بیان کرد: توصیه می‌شود افراد مبتلابه ایدز نسبت به درمان خود اقدامات لازم را انجام دهند زیرا با انجام درمان مناسب و به‌موقع، ویروس (HIV) در بدن کاهش‌یافته و باعث بهبود طول عمر در افراد می‌شود.انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
بیماری     .رفتاری     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >