داوطلبان سلامت برای ارتقای سلامت جامعه با مراکز بهداشتی درمانی همکاری می‌کنند

15 آذر 1395
داوطلبان سلامت، در راستای ارتقای سلامت خانواده و محله خود با نظام سلامت و مراکز بهداشتی درمانی، همکاری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مسئول داوطلبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در نشست داوطلبین سلامت گفت: داوطلبان سلامت کسانی هستند که به‌صورت افتخاری و رایگان، با مراکز بهداشتی و درمانی همکاری می‌کنند و به کمک‌مربیان خود در مراکز بهداشتی و درمانی خانواده‌های تحت پوشش خود را انتخاب و بعد از آموزش‌هایی که می‌بیند این آموزش‌ها را به خانواده‌های تحت پوشش خود انتقال می‌دهند.
فاطمه حیدری افزود: کلاس‌های آموزشی برای داوطلبین سلامت به‌صورت هفتگی برگزار می‌گردد که داوطلبین عزیز با حضور در این کلاس‌ها اطلاعات بهداشتی خود را افزایش داده و به‌منظور ترویج رفتارهای سالم در جامعه، با کسب مهارت‌های بهداشتی و ارتباطی لازم، باعث تغییر نگرش و عملکرد مردم و بهبود شرایط زندگی آنها می‌شوند.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: داوطلبین سلامت در جهت ارتقای سلامت، اصلاح سبک زندگی، پیشگیری از بیماری‌ها، خودارزیابی، حفظ سلامتی، مشارکت در درمان و توان‌بخشی خانوارهای تحت پوشش خود گام برمی‌دارند.
خدیجه محمدی افزود: گذر بیماری‌ها از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی به مراقبت مادام‌العمر‌است که طبق برآوردها 65 تا 85 درصد تمام مراقبت‌ها از جنس خودمراقبتی است.
وی تصریح کرد: نقش مردم در مراقبت از سلامت خود و اعضای خانواده برای سالم زیستن، مدیریت ناخوشی‌های جزئی، مدیریت بیماری‌های مزمن و حاد که روزبه‌روز در حال افزایش است به‌صورت خودمراقبتی حائز اهمیت است.
انتهای پیام/ م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     داوطلبان.سلامت     فاطمه.حیدری     خدیجه.محمدی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >