رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
در حال حاضر ۳۸ متخصص در شهرستان کنگان در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند/ گزارش تصویری

22 آذر 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۸ متخصص در شهرستان کنگان در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند.

دکتر علیرضا رئیسی در جلسه معارفه پزشکان متخصص شهرستان کنگان افزود: با شروع دولت تدبیر و امید خدماتی بی‌نظیری در حوزه سلامت به مردم ارایه شده است و توسعه و خدماتی که در سه سال اخیر حوزه سلامت استان بوشهر اتفاق افتاده در سه دهه گذشته بی‌نظیر بوده است.
وی بابیان اینکه این گردهمایی برای خوش‌آمد گویی و معارفه پزشکان متخصصی است که در شهرستان کنگان حضور پیدا کردند، تصریح کرد: یک همدلی خوبی برای توسعه شهرستان کنگان به‌ویژه در حوزه سلامت بین مسئولین این شهرستان است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در شهرستان کنگان تمامی اراده‌ها باهم جمع می‌شوند و در راستای توسعه شهرستان یک خاصیت هم‌افزایی ایجاد می‌کنند.
دکتر رئیسی تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید نسبت تخت‌های بیمارستانی در استان کمتر از 8 دهم به ازای هزار نفر جمعیت بوده درصورتی‌که این شاخص در کشور ۱.۵۵ به ازای هر هزار نفر بود.
وی خاطرنشان کرد: با اتفاقاتی که در حوزه سلامت استان بوشهر افتاده این شاخص به یک و نیم به ازای هر هزار نفر رسیده است و با برنامه توسعه‌ای که در حوزه سلامت استان شروع‌شده است در چند سال آینده به شاخص ۲ در هزار در سال ۱۴۰۴ خواهیم رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: درگذشته تعداد تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر حدود ۷۵۰ تخت بوده که این آمار بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت و در سه سال اخیر به حدود یکهزارو ۴۱۷ تخت رسیده است و بر اساس برنامه‌ریزی در آینده نزدیک به دو هزار و ۱۴۰ تخت خواهد رسید.
دکتر رئیسی اظهار کرد: در سال ۹۲ تعداد تخت‌های فعال در شهرستان کنگان ۴۸ بوده است که در حال ظرفیت بیمارستانی به ۲۰۰ تخت رسیده که می‌توان به‌عنوان قطب درمان جنوب بر روی آن حساب کرد.
وی اظهار داشت: در آینده نزدیک امید است بیمارستان دیر شروع به کار کند و همچنین در سفر وزیر بهداشت به استان صحبت‌هایی پیرامون توسعه بیمارستان تأمین اجتماعی عسلویه برای اضافه شدن و راه‌اندازی بخش نوزادان و اطفال در آن شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بیمارستان توحید جم بااینکه تحت پوشش صنعت نفت است ولی در سفر وزیر بهداشت به استان مقرر شد تحت پوشش طرح تحول نظام سلامت قرار گیرد.
وی افزود: با شروع دولت تدبیر امید فقط یک ام.آر.آی در سطح استان فعال بوده است که خوشبختانه در دو سال گذشته علاوه بر ام‌. آر.ای کنگان با توان یک و نیم تسلا و به‌صورت ۱۰ کاناله که یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات MRI سطح کشور  است یک ام آر آی دیگر نیز به‌زودی بوشهر در راه‌اندازی خواهد شد.
70 درصد پرونده‌های بهداشتی استان بوشهر الکترونیکی شده است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه بهداشت استان نیز کارهای خوبی در سطح استان صورت گرفته است به‌گونه‌ای که در سامانه یکپارچه بهداشت، استان بوشهر جز استان‌های پیشرو در الکترونیکی کردن پرونده‌های بهداشتی خانوارها است به‌گونه‌ای که 70 درصد پرونده‌های بهداشتی استان بوشهر الکترونیکی شده است.
از اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون بیش از دو میلیون ویزیت تخصصی در استان بوشهر صورت گرفته است
دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: از زمان شروع طرح تحول تاکنون حدود ۹۴ میلیون ویزیت تخصصی در سطح کشور صورت گرفته است که این عدد در استان بوشهر بیش از دو میلیون و ۷۳۱ هزار ویزیت تخصصی است که بر اساس جمعیت تقریباً هر نفر ۲ و نیم بار ویزیت شده است.
در این آیین پزشکان متخصص در رشته‌های داخلی، اطفال، قلب، پوست، اعصاب و روان، چشم، زنان و زایمان و رادیولوژی به کادر پزشکی شهرستان کنگان اضافه شد.
گفتنی است پزشک متخصص رادیولوژی، خانم است.

انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تودیع.معارفه.پزشکان     دکتر.علیرضا.رئیسی     کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >