راه‌اندازی خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز در گناوه

24 آذر 1395
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده میان معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان بوشهر، خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز (اچ آی وی) در این شهرستان راه‌اندازی شد.

سعید غلامعلی زاده افزود: این برنامه یکی از راهبردهای اساسی وزارت بهداشت است که باهدف فراهم شدن شرایط لازم برای دسترسی بیشتر و گسترده‌تر به تشخیص آزمایش این نوع بیماری با همکاری و به‌کارگیری خودرو اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: در این برنامه کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها به مناطق مختلف شهر عزیمت و به‌صورت محرمانه آزمایش اچ آی وی از داوطلبان به‌صورت رایگان انجام می‌دهند.
این کارشناس افزود: آزمایش تست تشخیص سریع ایدز به‌صورت ثابت در طول سال نیز در مراکز سلامت جامعه امام محمدتقی (ع) در جوار اداره ثبت‌احوال و حضرت سیدالشهدا (ع) در شبکه بهداشت و درمان شهرستان برای تمامی اقشار مردم انجام می‌شود.
وی گفت: مراجعه‌کنندگان از طریق استفاده از کیت‌های تشخیص سریع اچ آی وی در کمتر از 30 دقیقه از وضعیت ابتلا خود به این بیماری اطلاع می‌یابند.
غلامعلی زاده اظهار کرد: آزمایش تشخیص این بیماری ساده و تنها با استفاده از یک قطره خون از سرانگشت دست، همراه با مشاوره به‌صورت کامل محرمانه و رایگان انجام می‌شود.
انتهای پیام / م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی.خودرو.ایدز     سعید.غلامعلی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >