برای دریافت خدمات بهداشتی و زیبایی به مراکز مجاز و قانونی مراجعه کنید

1 دی 1395
کارشناس دفتر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: برای دریافت خدمات بهداشتی، زیبایی و پوستی به مراکز مجاز و قانونی مراجعه کرده و از قانونی و مجاز بودن آن اطمینان پیدا کنید.

پریوش انصاری در جلسه‌ای که با هدف بهینه‌سازی و ارتقا نظارت بر امور درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد افزود: تمامی فعالیت‌ها و اقدمات اداراتی از جمله صداوسیما، تعزیرات حکومتی، سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری و فرهنگ و ارشاد که جنبه تبلیغاتی در زمینه بهداشتی و درمانی دارند از وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی استعلام گردند..
وی با بیان اینکه هدف اصلی وزارت بهداشت و درمان تامین سلامت مردم است، تصریح کرد: انجام تبلیغات بهداشتی و درمانی باید با تایید وزارت بهداشت انجام شده و این سازمان‌ها  اجازه ندهند چیزی که با سلامت آحاد مردم جامعه ارتباط دارد موجب فریب اذهان عمومی شده و به سلامت مردم آسیب برساند.
هیچ موسسه‌ای تحت عنوان مرکز فوق تخصصی زیبایی که مورد تایید وزارت بهداشت و به صورت قانونی بوده وجود ندارد
 انصاری  با بیان اینکه هیچ موسسه‌ای تحت عنوان مرکز فوق تخصصی زیبایی که مورد تایید وزارت بهداشت و به صورت قانونی بوده وجود ندارد افزود: در بازدیدهایی که از این موسسات صورت می‌گیرد مشاهده شده افراد غیر متخصص صرفا با هدف کسب درآمدهای زیاد و بدون در نظر گرفتن سلامت مردم در این مراکز غیر قانونی مشغول به فعالیت هستند.
وی خاطر نشان کرد: موسساتی که به عنوان غیر مجاز از آنان یاد می‌شود مراکزی هستند که در تبلیغات، به کارگیری فرد غیرمجاز، عدم رعایت استانداردها و ضوابط حاکم بر موسسات پزشکی، عدم رعایت تعرفه‌های مصوب و انتشار تعرفه‌های غیرمجاز تخلفاتی را به ثبت رسانده‌اند.
برای طرح شکایات خود با سامانه‌های 1590 و 1690 وزارت بهداشت تماس حاصل نمایید
این کارشناس وزارت بهداشت تصریح کرد: از عموم مردم تقاضا داریم برای طرح شکایات خود در سامانه‌های نظام پزشکی با شماره‌های 1590 و 1690 تماس حاصل نمایند.
کارشناسان دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت ضمن بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیمارستان‌های شهدای خلیج فارس و زینبیه(س) خورموج بر عملکرد سامانه 1690 نظارت کرده و اطلاعات وزارت بهداشت را به معاونت درمان دانشگاه انتقال دادند.
این جلسه با حضور مدیر بازرسی و مدیرحراست دانشگاه، رییس سازمان نظام پزشکی بوشهر، دادستان شورای نظام پزشکی، رییس اداره نظارت بر درمان ، معاون درمان، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه و کارشناسان این معاونت برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ف1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
جلسه     نظارت.اعتبارسنجی     پریوش.انصاری    

تاریخ بروز رسانی:   1 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >