با کاهش مصرف قند، نمک و روغن سالم‌تر زندگی کنیم

5 دی 1395
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است.

زهرا دریانورد در نشست هفتگی مسئولین واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: بیماری‌های غیر واگیر مهم‌ترین علت مرگ‌ومیر در کشور به شمار می‌روند به‌گونه‌ای که 76 درصد کل بار بیماری‌ها در ایران به بیماری‌های غیر واگیر اختصاص دارد.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، اظهار کرد: در حال حاضر بیماری‌های قلبی و عروقی علت اصلی مرگ در افراد بالای 30 سال و دومین عامل مرگ در افراد 15 تا 59 سال می‌باشد.
 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به میزان مرگ‌ومیر به علت بیماری قلبی عروقی گفت: چهل درصد مرگ‌ومیرهای اتفاق افتاده در این شهرستان به علت بیماری‌های قلبی عروقی است که از این حیث، رتبه اول علل مرگ شهروندان دیری برخوردار است.
 وی با تأکید بر تغذیه سالم توسط شهروندان خاطرنشان کرد: لازم است شهروندان آموزش‌های بهداشت و اصول تغذیه سالم و مطلوب را فراگیرند و نسبت به رعایت آن اقدام کنند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماری.غیرواگیر     فرهنگ‌سلامت     زهرا.دریانوردشبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   5 دی 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >