فرماندار گناوه:
مصوبه‌های شورای سلامت قابلیت اجرایی دارد

12 دی 1395
فرماندار گناوه گفت: مصوبه‌هایی که در شورای سلامت اتخاذ می‌شود قابلیت و ضمانت اجرایی دارد و دستگاه‌های مرتبط مکلف به انجام آن هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ سید علی پاک‌نژاد در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان افزود: نشست شورای سلامت از مهم‌ترین نشست‌هاست و هر تصمیمی که در آن گرفته می‌شود به‌سلامت و بهداشت مردم ارتباط دارد و باید خروجی آن به‌صورت عملی و به نحو صحیح اجرا شود.
وی طرح تحول نظام سلامت را از مهم‌ترین طرح‌های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: اجرایی شدن این طرح که سال‌ها بر زمین‌مانده بود، در دولت یازدهم تحقق یافت و رضایت عمومی جامعه را به دنبال داشته است.
فرماندار گناوه بر برپایی دوره‌های آموزشی که به مقوله سلامت و روان افراد جامعه ارتباط دارد را مهم دانست و اظهار کرد: بحث بهداشت مدارس را باید جدی بگیریم.
وی تصریح کرد: توجه به مقوله بهداشت روان نیز که هم‌اینک به‌عنوان یکی از بیماری‌های شایع در کشور محسوب می‌شود، باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.
فرماندار گناوه، تکمیل نشدن فاضلاب را از مشکلات و معضلات اساسی این شهر عنوان کرد و افزود: اتمام این پروژه بسیاری از مسایل و مشکلات بهداشتی و زیست‌محیطی شهر را برطرف خواهد کرد.
وی گفت: خانواده‌هایی که انشعاب فاضلاب را نصب نکرده‌اند، هرچه زودتر به شبکه متصل شوند تا بخشی از مسایل بهداشتی و زیست‌محیطی شهر برطرف شود.
سید علی پاک‌نژاد تصریح کرد: از دستگاه‌های مرتبط انتظار است که برای تشویق و ترغیب این خانواده‌ها از اهرم‌های تشویقی و قانونی استفاده کنند.
فرماندار گناوه، وجود دست‌فروشان را از دیگر مشکلات این شهر عنوان کرد و گفت: با هماهنگی و همکاری بین سازمانی نباید اجازه دهیم که در هر نقطه‌ای از شهر بساط دست‌فروشی پهن شود.
وی اظهار کرد: برخورد جدی با دست‌فروشانی که اقدام به غذای گرم می‌کنند باید در دستور کار قرار گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گناوه نیز گفت: مصوبه‌هایی که در شورای سلامت اتخاذ می‌شود باید به‌طور حتم عملیاتی شود.
خدا رحم گزدرازی افزود: به‌منظور اتصال خانه‌ها به شبکه فاضلاب باید از راهکارهایی که در قانون پیش‌بینی‌شده استفاده کرد.
وی گفت: املاک تجاری و ادارات و نهادها نیز که هنوز نسبت به وصل کردن انشعاب فاضلاب اقدام نکرده‌اند باید دلایل آن بررسی و اقدام کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: این نشست با دستور کار بررسی و پیگیری مصوبه‌های جلسه قبل، ازجمله وضعیت متصل نشدن برخی خانه‌ها به شبکه فاضلاب، دست‌فروشان مواد غذایی و همکاری بین سازمانی برگزارشده است.
دکتر علی زکی زاده افزود: به‌منظور به سرانجام رسیدن وضعیت خانه‌هایی که انشعاب فاضلاب خریداری ولی به شبکه وصل نشده‌اند چندین جلسه با حضور اعضای شورای سلامت برگزار شد اما نتیجه لازم حاصل نشده است.
وی تصریح کرد: مصوبه‌های شورای سلامت باید اجرا و در انجام آن کوتاهی نشود.
شهردار گناوه نیز گفت: موضوع فاضلاب به یکی از مشکلات زیست‌محیطی به‌ویژه در نقاط مرکزی شهر و بازار تبدیل‌شده است.
حسین حسن‌زاده افزود: آسفالت کوچه و معابر که از سوی شورای اسلامی مصوب شده در دستور کار جدی شهرداری قرار دارد و درصددیم تا قبل از پایان سال، 80 هزار مترمربع اجرایی شود.
وی اظهار کرد: در مسیر منازلی که شبکه فاضلاب انجام‌شده و تاکنون خانواده‌ها اتصال نیافته‌اند درصورتی‌که شورا مصوب کند، آسفالت انجام نخواهد شد.

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     سیدعلی.پاک‌نژاد     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   12 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >