30 روحانی در دانشگاه علوم بوشهر فعالیت می‌کنند

15 دی 1395
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در سطح دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر 30 روحانی علاوه بر اقامه نماز جماعت فعالیت فرهنگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام مجتبی احمدی در نشست معارفه امام جماعت بیمارستان زینبیه (سلام‌الله علیها) خورموج در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: همان‌گونه که به‌سلامت جسم اهمیت می‌دهیم باید به‌سلامت روح هم توجه داشته باشیم و این از وظایف روحانیونی است که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول فعالیت فرهنگی هستند.
وی گفت: برای پیشبرد کارهای فرهنگی به عنصر قدرت، فکر و ثروت نیاز است و البته حمایت‌های مالی از عناصر اصلی برای اجرای ایده‌ها و برنامه‌های فرهنگی است.
احمدی بیان داشت: حضور روحانی و تبلیغ چهره به چهره و دادن مشاوره برای رفع مشکلات پرسنل و بیماران و پاسخ به مسائل و احکام شرعی در مراکز درمانی استان در راستای طرح سلامت معنوی است که می‌بایست در همه بیمارستان‌ها بستر آن فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات بیماران، مرضی است که مبتلابه آن هستند و ارتباط باخدا، نماز و معنویات می‌تواند از آلام بیماری آنان بکاهد.
احمدی گفت: بعضی فکر می‌کنند که در حال بیماری، نماز از انسان ساقط می‌شود اما با آموزش‌هایی که در قالب طرح سلامت معنوی به بیماران داده می‌شود احکام مربوط به اقامه نماز در حالت بیماری به آنان آموزش داده می‌شود.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه افزود: طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌های شهدای خلیج‌فارس بوشهر، شهید صادق گنجی برازجان و امام خمینی (ره) کنگان اجراشده و در این طرح، حدود پانصد نفر از کادر درمانی این بیمارستان‌ها آموزش‌های لازم در خصوص احکام نماز بیمار را دیده‌اند که این آموزش‌ها به بیماران منتقل می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: نماز جماعت بهانه‌ای است برای اتحاد و یکدلی و رسالتی که روحانیون در این زمینه‌دارند رسالت بسیار سنگین و مهمی است و اگر روح و روان در سلامت باشد جسم نیز کارایی مطلوب خود را خواهد داشت.
دکتر اصغر بحرانی افزود: کارکنانی که در سیستم بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند اگر برای رضای خدا کار کنند عملکرد آنان بسیار باارزش و متفاوت خواهد بود و ما در بحث فرهنگی و نماز جماعت که موجب تقویت روحیه ایمان پرسنل می‌شود تا آنجا که در توان داریم حمایت می‌کنیم و انتظار داریم روحانیونی که وارد سیستم بهداشت و درمان می‌شوند، افراد فاضل و باسوادی باشند.
وی بیان داشت: سعی کرده‌ایم امکانات اقامه نماز را هم در شبکه بهداشت و درمان و هم در بیمارستان برای بیماران و همراهان آنان و مراجعه‌کنندگان فراهم کنیم.
حجت‌الاسلام غریبی نیز گفت: مفتخریم که در خدمت مردم خوب خطه دشتی باشیم و سعی می‌کنیم از مشورت و همکاری افراد باتجربه که در شبکه و بیمارستان خورموج حضور دارند در جهت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی بهره ببریم.
امام جماعت بیمارستان زینبیه (سلام‌الله علیها) خورموج با ذکر نام عالمان و بزرگان منطقه دشتی افزود: این منطقه مهد علم و عالمان بزرگی بوده و هست و ما نیازمند ارشادات و تجربیات همه بزرگان هستیم و سعی می‌کنیم اهداف فرهنگی که در نظر داریم به کمک مسئولان بیمارستان زینبیه (سلام‌الله علیها) و شبکه بهداشت و درمان به‌تدریج اجرا کنیم.
وی بیان داشت: بالا بردن آگاهی کارکنان، بیماران و همراهان در زمینه‌های مذهبی و احکام و همچنین کارهایی از قبیل اصلاح ذات البین و امربه‌معروف و نهی از منکر را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.
در این نشست حجت‌الاسلام عبد المهدی غریبی به‌عنوان امام جماعت بیمارستان زینبیه (س) خورموج معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام زیارتی امام جماعت قبلی این بیمارستان تقدیر شد.
انتهای پیام س/ ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ستاد.اقامه.نماز     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >