کارگاه تخصصی ارتقای ائمه جماعت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

15 دی 1395
کارگاه تخصصی ارتقای علمی ائمه جماعت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سه‌شنبه در سال کنفرانس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بابیان حدیثی از امام صادق (ع) که فرمودند "علما مرزبانان افکار و اندیشه‌های دینی و مذهبی مردم هستند " گفت: روحانیت همیشه حافظ دین و دیانت مردم بودند و باید نسبت به حضور خودشان در میان اقشار جوان و آیندگان انقلاب احساس تکلیف بیشتری کنند.
حجت‌الاسلام عباس دشتی گفت: باید برای رسیدن به تمدن اسلامی هزینه کرد و نخستین جایی که برای رسیدن به تمدن اسلامی باید هزینه کرد حوزه‌های علمیه است که در این راستا باید روحانیون و طلاب، انقلابی عمل کنند و تمام ظرفیت خود را به کار گرفته و هرگز تسلیم افکار دشمن نشوند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: روحانیت باید محور صیانت از ارزش‌های اصیل انقلاب باشد زیرا هدف روحانیت آگاهی بخشی و هدایت‌گری است و این هدایت باید هم در عرصه دینی و هم در جهت هدایت سیاسی به قشر جوان و فرهیخته انقلاب که در آینده سکان‌داران و مدیران انقلاب هستند باشد.
دشتی خاطرنشان کرد: متأسفانه می‌بینیم عده‌ای به دنبال سکولار کردن جامعه به‌ویژه محیط‌های دانشگاهی هستند و امروزه با گسترش انقلاب اسلامی فرصت فوق‌العاده‌ای برای روحانیت است که آموزه‌های دینی و ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی را به جهان صادر نماید.
وی گفت: امروز مهم‌ترین وظیفه عزیزان روحانی در محیط‌های دانشجویی، کادر سازی و گفتمان سازی برای رسیدن به اهداف اسلام ناب می‌باشد و آگاه‌سازی، هوشیاری و بصیرت افزایی و درک صحیح از مسایل جوانان و داشتن مواضع روشنگرانه، شفاف و انقلابی از مسایل بسیار مهم است که باید مدنظر روحانیت باشد.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در پایان گفت: امروز بعدازآنکه دشمن در جنگ هشت‌ساله و فتنه هشت‌ماهه نتوانست کاری انجام دهد به دنبال این است که سنگرهای معنوی و سیاسی انقلاب را در محیط‌های دانشگاهی منهدم کند زیرا امید اصلی دشمن و جریانات انحرافی به دانشگاه‌هاست اما با عنایت خداوند و در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب می‌بینیم که دانشگاه‌های ما همیشه در تمام عرصه‌ها در مقابل فتنه‌ها ایستادگی کرده‌اند و نیروهای ارزشی و متدین در دانشگاه‌ها میدان‌دار هستند و امیدهای دشمنان را به یأس تبدیل می‌کنند.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز با تشکر از ائمه جماعات که در حقیقت به‌عنوان سفیران فرهنگی دانشگاه و متخصصان فرهنگی در تمامی مراکز، بیمارستان‌ها و خوابگاه‌ها دلسوزانه مشغول خدمت هستند گفت: ستاد اقامه نماز رسالت عظیمی در امر توسعه و ترویج فرهنگ والای اقامه نماز دارد و هر چه نماز باشکوه‌تر برگزار شود و نسبت به آن معرفت بیشتری کسب شود معضلات جامعه نیز کمتر خواهد شد.
حجت‌الاسلام مجتبی احمدی افزود: آنچه در تدبیر مسائل فرهنگی مهم است فراهم کردن بستری است که رسیدن به نقطه اوج بندگی را فراهم سازد.
وی بیان داشت: با توجه به رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه سلامت، طرحی با مشارکت ائمه جماعت دانشگاه به‌عنوان طرح سفیران فرهنگ و سلامت برگزار خواهد شد که در این طرح ائمه جماعت دانشگاه در مراکز آموزشی، مساجد شهرها و روستاهای استان حضور می‌یابند و موضوعات سبک زندگی اسلامی و خانواده را ترویج می‌کنند.
مدرس این کارگاه حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیر ابراهیم‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی تهران بود که پیرامون موضوع جذب مخاطب به‌ویژه نسل جوان مطالبی ارایه کرد.

انتهای پیام/ س.ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ارتقای.ائمه.جماعت     حجت‌الاسلام‌والمسلمین.امیر.ابراهیم‌زاده     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی     دفتر.نهاد.رهبری        

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >