رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
پرونده الکترونیکی سلامت خانوارها در عسلویه تشکیل می‌شود

18 دی 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: در راستای ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامتی شهروندان، پرونده الکترونیکی سلامت خانوارها تشکیل می‌شود.

مهندس جاسم زارعی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت شهری نخل تقی اظهار داشت: مردم ولی‌نعمت کارکنان کلیه اداره‌ها بوده و تکریم ارباب‌رجوع از مسائل مهمی است که باید بیش‌ازپیش به آن توجه شود.
وی اضافه کرد: مردم‌داری، حضور به‌موقع بر سرکار بدون تأخیر در ورود و عدم تعجیل در خروج از حداقل‌های التزام به تعهدات انسانی بوده که علاوه بر این موارد ایمان و اعتقاد به کار و خدمت صادقانه، موضوعاتی است که در راستای توجه به حقوق شهروندان نیازمند توجه است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با اشاره به لزوم بازگویی واقعیات و عملکرد حوزه سلامت شهرستان، استان و کشور بیان کرد: اولویت دادن به مسأله سلامت آحاد مردم در این دولت و کاهش پرداختی از جیب مردم در زمینه دسترسی بیشتر و ویزیت ارزان پزشکان متخصص، رایگان بودن زایمان طبیعی و کاهش دریافتی از مراجعین بستری بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت یکی از افتخارات اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت، دولت تدبیر و امید و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: علاوه بر درمان در بخش آموزش و بهداشت نیز برنامه‌ها و خدمات ارزشمندی در حال ارائه است که تبدیل مراکز بهداشتی درمانی به مراکز خدمات جامع سلامت و اضافه نمودن واحدهای دندانپزشکی، بهداشت روان و تغذیه در این راستا است.
مهندس زارعی عنوان کرد: احداث، تجهیز و افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت نخل تقی، بیدخون، تجهیز و راه‌اندازی آمبولانس آی سی یو دار، خریداری یونیت سیار دندانپزشکی، استقرار دندان‌پزشک در این مرکز و 2 مرکز دیگر در سطح شهرستان عسلویه از دیگر اقدامات دولت در این شهرستان است.
وی ادامه داد: فراهم‌سازی مقدمات آی سی یو دار کردن 2 آمبولانس دیگر مربوط به مراکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک و عسلویه و همچنین ایجاد بسترهای لازم جهت راه‌اندازی پایگاه اورژانس شهری عسلویه، احداث شبکه بهداشت و درمان عسلویه و کلینیک دهان و دندان، خریداری امکانات سخت‌افزاری و نر‌م‌افزاری، راه‌اندازی زیرساخت اینترنت و اینترانت موردنیاز حوزه سلامت شهرستان ازجمله فعالیت‌‌های شبکه بهداشت و درمان این شهرستان است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه یادآور شد: طرح ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامت و تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت خانوارها هم‌اکنون در سطح شهرستان عسلویه در حال اجراست.
وی تصریح کرد: از رابطین بهداشتی، سفیران سلامت، روسای ادارات و شرکت‌ها و کلیه کارکنان درخواست می‌شود که به همه اقشار به‌ویژه سالمندان، بزرگ‌سالان، جوانان و نوجوانان توصیه کنند که حتماً جهت ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامتی خود و خانواده‌هایشان به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.
این مقام مسئول گفت: پرونده الکترونیکی سلامت این امکان را به مردم می‌دهد که با ارائه کد ملی خود در سراسر کشور به‌تمامی اطلاعات سلامتی خانوارشان دسترسی داشته و ‌خطرناک غیر واگیر و مزمن از طریق سیستم سلامت کشور درمان و یا از عوارض آن پیشگیری کنند.
در این مراسم ابراهیم اصلاحاتی زاده به‌عنوان سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت شهری نخل تقی منصوب و از زحمات نهضت وزیری قدردانی به عمل آمد.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پرونده.الکترونیکی.سلامت     مرکز.جامع.سلامت     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت‌درمان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >