رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
مطب‌ها و کلینیک‌های شهرستان گناوه به‌صورت مستمر نظارت می‌شوند

18 دی 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، بازدید‌های منظمی از تمامی مطب‌ها و کلینیک‌های درمانی این شهرستان انجام می‌دهد.

دکتر علی زکی زاده در نشست با کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان گناوه اظهار داشت: از طرف واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، بازدید‌های منظمی از تمامی مطب‌ها و کلینیک‌های درمانی این شهرستان انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: هدف از این بازدیدها، جلوگیری از افزایش نامتعارف برخی تعرفه‌ها و همچنین نظارت برداشتن استاندارد‌های بهداشتی و فضاهای فیزیکی در این مطب‌هاست.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: بازدید‌ها از مطب‌ها و کلینیک‌ها به‌صورت هر دو ماه یک‌بار انجام می‌شود که با توجه به نیاز و شرایط در برخی از مواقع به‌صورت هفتگی و گاهی چندین نوبت در ماه انجام می‌شود.
دکتر علی زکی زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه ارزیابی تخصصی درمانگران و به‌ویژه پزشکان و متخصصان ازنظر کیفیت درمان و روش درمان خارج از محدوده بررسی و نظارت بر درمان است، ولی در صورت هرگونه کوتاهی در این زمینه و خدای‌ناکرده آسیب به بیماران به علت کوتاهی در درمان یا درمان اشتباه، فرد آسیب‌دیده باید به اداره نظام پزشکی و واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کند تا توسط کمیته‌های تخصصی پیگیری و رأی‌های تخصصی صادر گردد.
مردم مشکلات تعرفه‌های پزشکی را به سامانه 1690 گزارش دهند
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: مراکز درمانی موظف به‌قرار دادن تعرفه‌ها در معرض دید عموم مردم هستند و درصورتی‌که هزینه‌هایی خارج از این تعرفه‌ها دریافت شد، مردم می‌توانند به سامانه 1690 گزارش دهند.
عظمت صیاد نیک در نشست با کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان گناوه اظهار داشت: نظارت برداشتن کارت سلامت تمامی کارکنان مراکز درمانی، مطب‌ها، بررسی دفاتر کار مطب‌ها و کلینیک‌ها ازلحاظ داشتن استانداردهای بهداشتی و ارائه خدمات رفاهی ازجمله سرویس‌های بهداشتی، آب‌سردکن و همچنین بررسی مدارک و پروانه‌های قانونی پزشکان و پیراپزشکان ازلحاظ تاریخ و داشتن مجوز فعالیت در شهرستان از دیگر مواردی است که در این بازدیدها بررسی می‌شود.
وی تصریح کرد: تجهیزات، مواد و داروهای مورداستفاده در مطب پزشکان، پیراپزشکان، دندان‌پزشکان و کلینیک‌ها ازلحاظ داشتن تاریخ‌مصرف و نحوه جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی و وسایل حادثه‌ساز نوک‌تیز موردبررسی قرار می‌گیرند که در تمامی این موارد تذکرات شفاهی و در صورت عدم رعایت، تذکرات کتبی و بررسی مجدد در صورت ادامه تخلف از ادامه فعالیت این مراکز جلوگیری خواهد شد.
عظمت صیاد نیک با اشاره به پیگیری برای نوع فعالیت مراکز درمانی بدون مجوز یادآور شد: با فرد یا افرادی که بدون داشتن صلاحیت قانونی و داشتن مجوز تأییدشده از طرف دانشگاه علوم پزشکی به نحوی مبادرت به دخالت در امر پزشکی نمایند، برخورد قانونی می‌شود.
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان کرد: مردم می‌توانند برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی افراد سودجو در صورت مشاهده مراکز غیرقانونی درمانی در سطح شهرستان گناوه به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کنند.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
بازدید     نشست     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >