کارشناس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
کارگاه آموزشی زندگی سالم دوره سالمندی در گناوه برگزار شد

18 دی 1395
کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: یک دوره آموزشی کارگاه آموزشی زندگی سالم در دوره سالمندی توسط شبکه بهداشت و درمان گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ آسیه عباسی اظهار داشت: یک دوره آموزشی کارگاه آموزشی زندگی سالم در دوره سالمندی برای مددکاران سازمان بهزیستی و کمیته امداد توسط شبکه بهداشت و درمان گناوه برگزار شد.
وی اضافه کرد: افزایش کیفیت زندگی توأم با سلامت در سالمندان و کاهش بار ناشی از بیماری‌ها و عوامل خطر ازجمله مباحثی است که در این دوره، آموزش داده شد.
کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان کرد: تغذیه به‌عنوان عامل تقویت‌کننده جسم، روح و مؤثر در حیات، ارزش بسیار زیادی دارد که همه باید این مهم را مدنظر قرار دهند.
وی ادامه داد: با افزایش سن نیاز به انرژی کاهش می‌یابد و این به علت بالا بودن سن و کمبود تحرکات جسمی و کم شدن انرژی اولیه بدن است، چراکه افراد مسن فعالیت‌های بدنی کمتری دارند و درنتیجه نیازمند غذای کمتری برای ثابت نگه‌داشتن وزنشان هستند.
عباسی تصریح کرد: توصیه می‌شود غذاهای کم‌حجم و غنی از مواد مغذی را بیشتر مصرف کنند و از مصرف شیرینی‌ها و چربی‌ها اجتناب کنند به‌طوری‌که تمامی نیاز‌های فرد به مواد مغذی تأمین گردد.
وی عنوان کرد: با افزایش سن، میزان متابولیسم بدن افت می‌کند و فعالیت‌های بدنی به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد که تمرینات بدنی منظم می‌تواند سبب افزایش حجم اکسیژن در قلب و ریه‌ها، افزایش استحکام عضلانی، تنظیم فشارخون، قند خون و نیز کاهش توده‌های چربی شود.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سالمند     زندگی.سالم     آسیه.عباسی     شبکه.بهداشت.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >