نمایشگاه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در شهرستان گناوه برگزار شد

18 دی 1395
نمایشگاهی با موضوع پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در کتابخانه مرکزی شهرستان گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت و درمان گناوه، نمایشگاهی با موضوع و محوریت پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در کتابخانه مرکزی شهرستان گناوه برگزار شد.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در حاشیه این نمایشگاه گفت: بیماری‌های غیر واگیر در حال حاضر به‌عنوان مشکل عمده بهداشتی و درمانی مطرح است، به‌طوری‌که مهم‌ترین علت مرگ‌ومیر در کشورها محسوب می‌شود.
خدیجه محمدی افزود: چهار بیماری غیر واگیر قلبی عروقی، سرطان، بیماری انسداد مزمن ریوی و دیابت به شکل مستقیم به سه عامل خطر اصلی قابل‌پیشگیری شامل مصرف سیگار، تغذیه نامناسب و عدم فعالیت بدنی مناسب وابسته هستند.
وی با اشاره به اینکه افزایش روزافزون این بیماری‌ها خسارت‌های اقتصادی هنگفتی به کشورها تحمیل کرده است، اضافه کرد: برخی از عوامل خطرساز مهم ازجمله مصرف دخانیات، عدم فعالیت بدنی مناسب، مصرف ناکافی میوه و سبزی‌ها، شیر و لبنیات باعث شده است که تعداد مبتلایان به فشارخون، چربی خون و قند خون در جامعه افزایش یابد.
محمدی ادامه داد: این نمایشگاه با محوریت پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر برپا و کلاس‌های آموزشی مختلفی ازجمله بهداشت روان و تغذیه در حاشیه آن برگزار شد.
وی تصریح کرد: ساخت ماکت، روزنامه دیواری، توزیع پمفلت با مشارکت داوطلبین سلامت و انجام کارهای هنری توسط داوطلبین سلامت از قبیل قلاب‌بافی، بافتنی، مجسمه‌سازی و گبه‌بافی ازجمله مهم‌ترین فعالیت‌های این نمایشگاه بود.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نمایشگاه     بیماری‌های.غیرواگیر     خدیجه.محمدی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   18 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >