مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۴ مرکز مشاوره و ارایه مراقبت‌های پرستاری در استان بوشهر فعال است

19 دی 1395
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: چهار مرکز مشاوره و ارایه مراقبت‌های پرستاری در استان بوشهر فعال است.

مژگان قاسمی افزود: آیین‌نامه جدید تأسیس مراکز مشاوره و ارایه مراقبت‌های پرستاری در منزل باهدف حفظ و ارتقای سلامت مددجویان از طریق ارایه مراقبت‌های پرستاری مبتنی بر نیاز جامعه در زمینه‌های مراقبتی، مشاوره‌ای، آموزشی، درمانی و توان‌بخشی به دانشگاه‌های سراسر کشور برای اجرایی شدن ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: مرکز مشاوره و ارایه مراقبت‌های پرستاری در منزل به موسسه‌ای گفته می‌شود که طبق این آیین‌نامه برای تأمین مراقبت‌های پرستاری در سطوح مختلف نظام سلامت و بر اساس نیاز مددجویان مطابق با شرح وظایف و اختیارات تعیین‌شده پس از اخذ مجوز، توسط افراد حقیقی یا حقوقی واجد شرایط و باصلاحیت دایر می‌شود.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: آموزش خودمراقبتی در زمینه مراقبت‌های پرستاری، به فرد، خانواده و مددجو و ارایه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی حضوری و غیرحضوری به مددجو یا بیمار را ازجمله وظایف و اختیارات این مراکز می‌توان عنوان کرد.
قاسمی اضافه کرد: بازدید منزل و ارایه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی، مراقبتی- درمانی لازم در تمام مراحل قبل از پذیرش بیماران و بعد از ترخیص از بیمارستان با هماهنگی پزشک معالج و همچنین رایزنی و عقد قرارداد با مراکز درمانی و بیمارستانی برای تحت پوشش قرار دادن بیمارانی که نیاز به تداوم مراقبت بعد از ترخیص دارند از دیگر وظایف این مراکز است.
وی با اشاره به اینکه انجام روش‌های مراقبتی مجاز در قالب شرح وظایف رده‌های مختلف از وظایف و اختیارات این مراکز است، گفت: شناسایی مددجویان جامعه و ارجاع به‌موقع به مراکز بهداشتی درمانی و توان‌بخشی در زمان بازدید و پیگیری موارد مشخص نیز ازجمله این وظایف است.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: آموزش ارایه خدمات مراقبتی به‌منظور بازتوانی و نوتوانی مددجویان (کودکان معلول – معلولین جسمی و روانی، سالمندان و بیماران مزمن) با هماهنگی پزشک معالج نیز ازجمله وظایف این مراکز است.
وی ادامه داد: ارایه مراقبت‌های پرستاری در قالب ایجاد و تداوم مراکز مراقبت تسکینی برای بیماران صعب‌العلاج، ارایه خدمات مشاوره‌ای و مراقبتی به مراکز و مؤسسات مانند مدارس، کارخانه‌ها، ادارات، همکاری با مراکز و مؤسسات بهداشتی و درمانی برای افزایش بهره‌وری این مراکز و تأمین بخشی از مراقبت‌ها به بیماران در قالب خرید خدمات در محل مراکز درمانی به‌صورت شیفتی یا پاره‌وقت از وظایف مراکز پرستاری و مراقبتی است.
قاسمی خاطرنشان کرد: ازجمله وظایف و اختیارات مراکز پرستاری می‌توان به برقراری ارتباط با مراکز بهداشتی، درمانی و داروخانه‌ها به‌منظور ایجاد شبکه‌های تسهیل شده در خدمت‌رسانی به بیماران اشاره کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراکز مشاوره و ارایه مراقبت‌های پرستاری در منزل، گفت: با استقرار این سیستم بار بزرگی از روی بیمارستان‌ها برداشته می‌شود و مردم نیز از خدمات راضی خواهند بود.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با حمایت‌های بیمه‌ای از این طرح، مشکلات مالی پیش روی آن رفع شده و البته در بلندمدت برای بیمه‌ها نیز سودآور خواهد بود.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مراقبت‌های.پرستاری     مدیر.پرستاری     مژگان.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >