کارگاه آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر در گناوه برگزار شد

19 دی 1395
کارشناس برنامه داوطلبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: کارگاه آموزشی ترویج تغذیه با شیر مادر باهدف ترویج و ارتقای شیوه مطلوب تغذیه شیرخواران با شیر مادر در گناوه برگزار شد.

فاطمه حیدری در جمع مربیان داوطلبین سلامت و مدیران مراکز بهداشتی افزود: هدف کلی از اجرای این برنامه ترویج و ارتقای شیوه مطلوب تغذیه شیرخواران با شیر مادر تا دوسالگی از طریق کمک و حمایت مادران توسط داوطلبان سلامت است.
وی بابیان اینکه تشویق و حمایت زنان باردار و شیرده ازجمله اهداف اختصاصی این برنامه است تصریح کرد: تحکیم اعتمادبه‌نفس مادران در شیردهی و ایفای نقش مادری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همچنین ارتقای آگاهی مردم و نزدیکان مادر در مورد مزایای تغذیه با شیر مادر و مضرات تغذیه با شیر مصنوعی نیز باید مدنظر قرار بگیرد.
کارشناس برنامه داوطلبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار کرد: کسب آموزش در مورد جنبه‌های علمی تغذیه با شیر مادر، مهارت‌های مشاوره با مادر، تشکیل جلسات آموزشی برای مادران باردار و شیرده در زمان و مکان مناسب و نیز کمک به بیمارستان‌های دوستدار کودک برای پیگیری مادران پس از ترخیص ازجمله انتظارات این کارگاه آموزشی می‌باشد.
کارشناس برنامه کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: مطالعات علمی نشان داده است که آموزش دوران بارداری در افزایش مدت شیردهی به‌طور ویژه مؤثر است، همچنین اگر آموزش و آگاهی دادن به مادران هر چه زودتر شروع شود و مادرانی که نیاز به حمایت بیشتر دارند نیز شناسایی و کمک شوند موفقیت در شیردهی بیشتر می‌شود.
زینب شیخ نصر عنوان داشت: گاهی اوقات مادر نگران است و تصور می‌کند شیر کافی ندارد، درحالی‌که شیرخوارش شیر کافی می‌خورد و رشد خوبی نیز دارد؛ می‌توان علت تردید مادر را پیدا کرد، باورهای غلط او را بدون انتقاد تند اصلاح و به مادر اطمینان و اعتمادبه‌نفس داد، زیرا احتمال دارد مادر تغذیه با شیر مصنوعی را شروع کند.
این کارشناس تصریح کرد: تشویق مادر به استفاده از وضعیت‌های مختلف شیردهی به صورتی که خودش بتواند روش مناسب خود با شیرخوار را پیدا کند بسیار مهم است و در صورت اجبار و سخت نمودن وضعیت شیردهی امکان بروز استرس روحی در مادر و نهایتاً تأخیر در شروع و یا قطع شیردهی وجود خواهد داشت.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
داوطلبین.سلامت     شیر.مادر     فاطمه.حیدری     زینب.شیخ‌نصر     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >