معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
ناهنجاری‌های مادرزادی و حوادث بیشترین علت مرگ کودکان بوشهر است

26 دی 1395
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ناهنجاری‌های مادرزادی و حوادث بیشترین علت مرگ کودکان شهرستان بوشهر است.

مهندس حمید حبیبی نیا در کمیته مرگ کودکان به اهمیت همکاری بهداشت و درمان در کاهش مرگ‌ومیر کودکان اشاره کرد و اظهار داشت: این همکاری همانند دستی قوی است که در حمایت از کودکان و پیشگیری از بسیاری مرگ‌ها می‌تواند مؤثر باشد.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با تأکید بر لزوم توجه ویژه به کودکان، افزود: کودکان سرمایه‌های زندگی ما هستند که باید در حفظ سلامتی آنها حساس باشیم.
وی خواستار همکاری بیشتر قسمت درمان در خصوص بررسی علل ناهنجاری‌های مادرزادی با کمک متخصصین اطفال و پرسنل متبحر و باتجربه بیمارستان‌ها شد و اضافه کرد: موارد مرگ کودکان حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از وقوع فوت با ذکر اسم دقیق و آدرس صحیح به مرکز بهداشت اعلام شود.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ادامه داد: درصورتی‌که در هر زمینه‌ای نیاز به همکاری این مرکز با بیمارستان‌ها احساس شد هر چه سریع‌تر به این مرکز اعلام شود تا با سعی و تلاش بهداشت و درمان بتوانیم از مرگ این عزیزان جلوگیری کنیم.
پریوش سعادتی کارشناس مرگ کودکان مرکز بهداشت به افزایش مرگ‌ها در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: بیشترین علت مرگ‌های کودکان در شهرستان بوشهر در درجه اول ناهنجاری‌های مادرزادی و کروموزومی و سپس سوانح و حوادث است.
کمیته مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه با حضور مسئولان بخش‌های زنان، اطفال، زایشگاه، پس از زایمان، کارشناس مرگ کودکان بیمارستان‌های شهدای خلیج‌فارس و سلمان فارسی، معاون فنی مرکز بهداشت، کارشناس برنامه کودکان و شیر مادر در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تشکیل شد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ناهنجاری‌های.مادرزادی     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   26 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >