پوسیدگی دندان، شایع‌ترین بیماری دهان و دندان است

27 دی 1395
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های علمی صورت گرفته پوسیدگی دندان به‌عنوان شایع‌ترین بیماری مزمن دهان و دندان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ صدیقه دولتی زاده افزود: به‌طور متوسط دردهان هر کودک 6 ساله ایرانی در بدو ورود به مدرسه 5 دندان پوسیده مشاهده می‌شود و از سنین 6 تا 14 سالگی میزان پوسیدگی دندان‌های دایمی روند افزایشی پیدا می‌کند.
وی بیان داشت: سالانه هر کودک به‌طور متوسط نیاز به 3 ساعت خدمات دندانپزشکی دارد که درنهایت میلیون‌ها ساعت خدمات دندانپزشکی برای جلوگیری از ایجاد بیماری‌های دهان و دندان نیاز می‌باشد که هزینه چنین موضوعی بسیار گزاف است.
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت کنگان اضافه کرد: بهترین دوران برای کنترل بیماری‌های دهان و دندان در سنین کودکی و در مکان‌هایی مثل مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی است.
دولتی زاده بابیان اینکه توان آموزش رعایت اصول بهداشتی دهان و دندان به والدین و کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: حذف میکروارگانیسم‌ها از محیط دهان با استفاده از مسواک، نخ دندان، خلال و دهان‌شویه‌های ضدعفونی‌کننده و همچنین کنترل و کاهش مواد قندی و اسیدی ازجمله عوامل پیشگیری از پوسیدگی دندان است.
این مقام مسئول بیان داشت: استفاده از دهان‌شویه، خمیردندان‌ها، ژل و وارنیش های حاوی فلوراید و روش‌های خوراکی مثل افزودن فلوراید به آب، قرص و قطره فلوراید، فیشور سیلنت یا شیار پوش کردن، از راه‌های محافظت از دندان است.
مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بابیان اینکه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اقدام به اجرای محافظت و تقویت دندان‌های گروه ه های در معرض خطر پوسیدگی کرده است اظهار کرد: تمامی دانش آموزان 6 تا 14 سال، کودکان 2 تا 6 سال، زنان باردار و زنان شیرده تحت پوشش خدمات بهداشت دهان و دندان هستند.
وی تصریح کرد: خدمات دندانپزشکی برای گروه‌های هدف کنگانی در مرکز خدمات جامع سلامت قدس این شهر انجام می‌شود.
انتهای پیام /م.س 3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پوسیدگی     فرهنگ.سلامت     صدیقه.دولتی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >