برای خدمات‌دهی به مدت پنج روز؛
بیمارستان صحرایی تخصصی در روستای محمد صالحی گناوه افتتاح شد/ گزارش تصویری

27 دی 1395
در آیینی با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، فرماندهان سپاه و بسیج و مسئولان شهرستان گناوه بیمارستان صحرایی تخصصی در روستای محمد صالحی گناوه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در این آئین اظهار داشت: هدف بسیج جامعه پزشکی در کل کشور پر کردن خلأهایی مانند عدم دسترسی و عدم اجرای عدالت در سلامت است که توسط این مجموعه پوشش داده می‌شود.
دکتر مرادعلی فولادوند افزود: بحث عدالت در سیستم بهداشت و درمان یک بحث بسیار حایز اهمیت و یکی از اهداف اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: در بخش شمال استان و در روستای محمد صالحی شهرستان گناوه این بیمارستان صحرایی تا پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه خدمات تخصصی بهداشتی وترمانی را به مردم شریف این خطه ارایه خواهد داد و در پایان تاریخ مذکور در صورت ادامه مراجعه مردم زمان ارایه خدمات این بیمارستان تمدید خواهد شد.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: در پنج روز برپایی بیمارستان بیش از ۲۵۰ نفر کادر درمان ازجمله پزشکی عمومی، پرستار، بهیار، پزشکان متخصص، رادیولوژی و نیروی‌های خدماتی به مردم شریف خدمات ارائه می‌دهند.
دکتر فولادوند خاطرنشان کرد: بسیج جامعه پزشکی سالانه اقدام به برپایی حداقل دو بیمارستان صحرایی در نیمه دوم سال می‌کند که اولین بیمارستان در گناوه و دومین آن نیز در نیمه دوم بهمن‌ماه در نقطه دیگری از استان برپا خواهد شد.
100 تخت ویژه بیمارستانی در استان بوشهر اضافه شد
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۰۰ تخت ویژه بیمارستانی در استان بوشهر اضافه شد.
دکتر حیدر عزیز نژاد ضمن تشکر از بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برای برپایی و هماهنگی‌های لازم برای ارایه خدمات در این بیمارستان اظهار داشت: در این بیمارستان روزانه ۱۰ پزشک متخصص و عمومی به مردم عزیز خدمات ارایه می‌دهند.
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: متخصصان زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی، اطفال، قلب، کلیه و مجاری ادرار، ارتوپد، داخلی، مغز و اعصاب، رادیولوژی، تغذیه و داروساز در این بیمارستان خدمات تخصصی ارایه می‌دهند.
وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت و اهداف مهم و اساسی این طرح، افزود: با اجرای این طرح جامع، مفید و بااراده وافری که در کل نظام وجود دارد در بخش سلامت در استان بیش از ۵۰۰ تخت بیمارستانی و ۱۰۰ تخت ویژه بیمارستانی (آی سی یو، سی‌سی‌یو) افزوده‌شده و در همین باب بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار ویزیت نیز ارایه شده است.
انتهای پیام/ م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     بیمارستان.صحرایی.تخصصی     دکتر.عزیزنژاد     دکتر.مرادعلی.فولادوند     روستای.محمدصالحی     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >