تجهیز آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت دیر با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال

2 بهمن 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: برای خرید دستگاه‌ها و تجهیزات جدید آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیر مبلغ یک میلیارد و۶۴۰ میلیون ریال هزینه شده است .

مهندس عادل مقدس در آیین بهره‌برداری از تجهیزات جدید آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیر گفت : وجود دستگاه‌های به‌روز و استاندارد آزمایشگاه تشخیص طبی نقش مهمی در شناسایی و درمان بیماری‌ها دارد.
وی با اشاره به خرید دستگاه‌های جدید آزمایشگاهی اظهار کرد:  پنج دستگاه جدید آزمایشگاهی شامل دستگاه الایزا همراه با واشر ،  دستگاه سدیمان آنالایزر ،  دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی، دستگاه یو پی اس و  دستگاه آب مقطر گیری است.
وی در تشریح عملکرد دستگاه‌های خریداری‌شده ، گفت: دستگاه اتوآنالایزر برای انجام آزمایش‌های بیوشیمی ازجمله قند،  چربی، آنزیم‌های کبدی کاربرد دارد که از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دستگاه جدید نسبت به دستگاه‌های قدیمی کاهش خطاهای انسانی، افزایش دقت و صحت آزمایش، صرفه‌جویی در مصرف نمونه و دقت در تکرار آزمایش است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه ارزش ریالی  دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی مبلغ یک میلیارد ریال است اضافه کرد: این دستگاه قادر به شناسایی خطاهای دستگاه و همچنین کنترل کیفیت می‌باشد.
وی با اشاره به دستگاه الایزا خریداری‌شده گفت: دستگاه الایزا به همراه واشر به ارزش سیصد و ۳۰ میلیون ریال یکی از جدیدترین دستگاه‌های انجام آزمایش‌های هورمونی است که از مزایای آن دقت بالا و کنترل کیفی و شستشوی آن بدون دخالت دست است.
مقدس بابیان اینکه تجهیز آزمایشگاه به دستگاه‌های جدید و استاندار باعث کاهش موارد خطای آزمایش‌شده است ، اظهار کرد: دستگاه سدیمان آنالایزر یکی دیگر از دستگاه‌های جدید آزمایشگاهی خریداری‌شده است که برای انجام آزمایش التهابی ESR طراحی‌شده است .
وی بابیان اینکه قبلاً این آزمایش به‌صورت دستی انجام می‌گرفت ، گفت: خطای دست و عدم شستشوی دقیق لوله‌ها در جواب آزمایش‌های تأثیر سو می‌گذاشت که با خرید و نصب این دستگاه ، خطاها انسانی و تجهیزاتی برطرف شده است .
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر هزینه خرید دستگاه سدیمان آنالیز را سی میلیون ریال اعلام کرد و در توضیح دیگر تجهیزات خریداری‌شده برای آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیر ، گفت: دستگاه آب مقطر گیری به ارزش ۷۰ میلیون ریال با آب‌رسانی به دستگاه اتوانالایز در فرایند شستشو دستگاه و رسوب‌زدایی نقش مؤثری ایفا می‌کند .
وی افزود: دستگاه یو پی اس به ارزش سی میلیون ریال ، این امکان را فراهم می‌کند که در صورت تغییر جریان الکتریکی  و نوسانات برق، مانع آسیب به دستگاه‌های آزمایشگاهی شود .
مقدس ادامه داد: به‌منظور نگهداری مطلوب کیت‌های آزمایشگاهی و حفظ زنجیره سرمای آن ، یک دستگاه یخچال شش درب به مبلغ سی‌وپنج میلیون ریال تهیه و به تجهیزات آزمایشگاه افزوده شد.
وی با تأکید بر بهسازی و ایجاد فضای مناسب بهداشتی در آزمایشگاه گفت: برای ایجاد سکوبندی و تهیه و نصب کابینت آزمایشگاه مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال نیز هزینه شده است .
انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تجهیز     مرکز.جامع.سلامت     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >