آموزش بیش از 600 زوج متقاضی ازدواج در شهرستان گناوه

6 بهمن 1395
کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: از ابتدای سال 95 تا دی‌ماه تعداد 633 زوج متقاضی ازدواج، توسط مربیان مجرب آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند.

آسیه عباسی افزود: ارتقای آموزش‌های حین ازدواج و تداوم آن بسیار مهم و ضروری است و یکی از اهداف اصلی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه می‌باشد.
وی تصریح کرد: ارتقای آموزش‌های حین ازدواج و تداوم آن به این صورت است که دختر و پسری که در آستانه ازدواج هستند، پس از نام‌نویسی برای شرکت در کلاس‌های آموزش هنگام ازدواج معرفی می‌گردند.
برگزاری هفتگی کلاس‌های آموزشی ازدواج در شهرستان گناوه
عباسی عنوان داشت: کلاس‌های آموزش ازدواج در شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه به‌صورت هفتگی و در روزهای دوشنبه برگزار می‌شود.
وی در ادامه بیان داشت: در این کلاس‌های آموزشی اهمیت توجه به لزوم آشنایی با اصول روابط اجتماعی، زناشویی و باروری سالم در ابتدای زندگی مشترک برای تحکیم بنیان خانواده از طرف کارشناسان بهداشت خانواده و روان به زوجین داده می‌شود.
ازدواج تنها پیوند زمینی است که در آسمان‌ها بسته می‌شود
این کارشناس ضمن اشاره به این موضوع که ازدواج تنها پیوند زمینی است که در آسمان‌ها بسته می‌شود، تصریح کرد: مبانی ازدواج از دیدگاه اسلام و روابط عاطفی و اجتماعی آن از طریق فیلم‌های آموزشی به زوجین ارائه می‌گردد.
وی افزود: سامانه پیام سلامت مختص شرکت‌کنندگان در کلاس‌های مشاوره حین ازدواج می‌باشد که از طریق این سامانه 40 پیامک به مدت 4 ماه به‌طور اتوماتیک و رایگان به تلفن همراه مزدوجین (مرد و زن جداگانه) ارسال می‌شود.
کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: آموزش روابط زناشویی، پیشگیری از ایدز، انجام مراقبت پیشگیری از بارداری و فرزند آوری، روابط زناشویی، روابط عاطفی و اجتماعی همسران ازجمله موضوعات این پیامک‌ها می‌باشد.
عباسی خاطرنشان کرد: مزدوجین می‌توانند با ارسال سؤالات خود به شماره پیامک 3002844 حداکثر تا 72 ساعت جواب سؤال خود را از طریق پیامک دریافت نمایند.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آموزش‌های.حین.ازدواج     آسیه.عباسی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   6 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >