رییس اداره سلامت آموزش‌وپرورش استان بوشهر:
۹۷ هزار دانش‌آموز بوشهر تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند

12 بهمن 1395
رییس اداره سلامت، تندرستی و مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: ۹۷ هزار دانش‌آموز استان بوشهر تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید دهان و دندان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عبدالمحمد شعرانی در آیین تقدیر از مدارس مروج سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: در حوزه سلامت آموزش‌وپرورش طرح‌های نوآورانه مختلفی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در حال اجراست که یکی از این موارد طرح آهن یاری و طرح ویتامین D است که ۳۵ هزار دانش‌آموز استان در سال ۹۵ تحت پوشش این طرح قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه سلامت در مدارس از اولویت‌های اولیه است، اضافه کرد: طرح وارنیش فلوراید دهان و دندان دانش‌آموزان که ۹۷ هزار دانش‌آموز استان تحت پوشش این طرح هستند نیز از دیگر طرح‌های این سازمان است، همچنین ۱۰ درصد از دانش آموزان در مدارس استان سفیران سلامت هستند و به‌عنوان سفیر در جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند.
این مقام مسئول بابیان اینکه ۲۰۰ مدرسه در استان به‌عنوان مدارس مروج سلامت رتبه‌بندی شده‌اند افزود: دانش آموزان عزیز به‌صورت فعال توسط کارشناسان مجرب بهداشت در این مدارس پایش شده‌اند.
رییس اداره سلامت، تندرستی و مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر اظهار کرد: مسائلی همچون بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی و فعالیت بدنی، ارائه خدمات بالینی، برنامه‌های جامع آموزشی برای همه دانش آموزان، خدمات سلامت روان و مشاوره‌ای، مشارکت والدین و دانش‌آموزان در برنامه‌های ارتقای سلامت در مدرسه و سلامت محیط مدرسه بررسی و به آنها خدمات ارائه می‌شود.
در شهرستان گناوه ۱۹ مدرسه در قالب مروج سلامت وجود دارد
وی عنوان داشت: در شهرستان گناوه ۱۹ مدرسه در قالب مروج سلامت وجود دارد که در بحث شاخص‌های مدارس مروج سلامت در رتبه بسیار خوبی قرارگرفته‌اند و این مهم نشان‌دهنده همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان است.
عبدالمحمد شعرانی خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بحث اتاق‌های بهداشت در مدارس در حال انجام و تجهیز است که در آینده نزدیک این اتاق‌ها نیز در مدارس رونمایی خواهد شد.
در این مراسم از مدیران مدارس مروج سلامت ستاره‌دار در قالب اهدای لوح از طرف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر شد.
در میان مدارس مروج سلامت شهرستان، مدارس دخترانه زهره با مدیریت خانم خدیجه هجری و مدرسه ۲۲ بهمن با مدیریت خانم لیلا عباسی ۴ ستاره دریافت کرده و ضمن اهدای لوح از ایشان تقدیر شد.
در این مراسم دکتر علی زکی زاده رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، عبدالمحمد شعرانی رئیس اداره سلامت و تندرستی و مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر، اسکندر احمدی رییس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان گناوه، فرح‌ناز محبی رییس گروه سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس استان بوشهر، زهره بهمیاری کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس گناوه و جمعی دیگر از مسئولین شبکه بهداشت و آموزش‌وپرورش شهرستان حضور داشتند.

انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تقدیر     وارنیش.فلوراید     رییس.اداره.سلامت     عبدالمحمد.شعرانی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   12 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >