دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
طرح سلامت معنوی در بیمارستان امام حسین(ع) اهرم اجرا می‌شود

13 بهمن 1395
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طرح سلامت معنوی درابتدای سال آینده دربیمارستان امام حسین(ع) اهرم شهرستان تنگستان برگزار می شود.

 حجت الاسلام مجتبی احمدی افزود: طرح سلامت معنوی در سه بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، شهید گنجی برازجان و امام خمینی کنگان برگزار شده و حدود ششصد نفر از پرستاران و بهیاران، آموزش های لازم در زمینه احکام بیمار را فرا گرفته‌اند تا این آموزه ها را در اختیار بیماران قرار دهند.
 وی با بیان اینکه در کنار پیشرفت علمی و سلامت جسمی، باید در زمینه سلامت معنوی و اخلاقی نیز گام برداریم گفت: بسیاری از مشکلات که در حوزه مدیریتی و پزشکی وجود دارد به دلیل اغفال از مسایل فرهنگی و اخلاقی است که نیاز است افراد عالم و کار آشنا به مسایل فرهنگی در این زمینه ورود پیدا کنند و برنامه‌های پربار فرهنگی در سطح شبکه ها و بیمارستان ها به اجرا بگذارند.
احمدی خاطرنشان کرد: هم اکنون 30 روحانی جوان و عالم در سطح خوابگاهها ،شبکه ها و بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علاوه بر اقامه نماز جماعت در زمینه برنامه های فرهنگی نیز فعالیت دارند.
وی اظهار امیدواری کرد: مباحث فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سرعت بیشتری بگیرد و دامنه کارهای فرهنگی با استفاده از افراد متخصص و کارآمد بیش از پیش گسترش یابد.
 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان نیز گفت: امروز دوران جنگ نرم سر آمده و دشمنان با شیوه های گوناگون جنگ نرم بر علیه باورها و اعتقادات جوامع دینی فعالیت می‌کنند.
 دکتر علی نگین تاجی افزود: از جمله مشکلات موجود در شبکه‌های بهداشت و درمان نبود ردیف مدیریت فرهنگی و کمبود اعتبارات فرهنگی است که مسئولان باید در این زمینه چاره‌ای بیندیشند.
 وی به گسترش فرهنگ اقامه نماز در بیمارستان ها و شبکه ها تأکید کرد و گفت: در مهندسی ساختمان هایی که برای مراکز درمانی و بهداشتی انجام می‌شود، مکانی برای نمازخانه و مسجد در نظر گرفته نمی شود که این موضوع باید در دستور کار مسئولان عمرانی قرار گیرد.
انتهای پیام. س/ ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
ستاد.اقامه.نماز     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   13 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >