معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۲۰۰ مدرسه استان بوشهر به‌عنوان مروج سلامت ستاره‌دار شدند

16 بهمن 1395
معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۲۰۰ مدرسه استان بوشهر به‌عنوان مدارس مروج سلامت ستاره‌دار شدند.

دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان در آئین گردهمایی مربیان بهداشت استان بوشهر (کارگاه آموزشی سفیران سلامت) در محل کانون امام خمینی (ره) بوشهر اظهار داشت: طرح‌های مشترک بسیاری خوبی در حوزه سلامت و تندرستی در مدارس استان با همکاری آموزش‌وپرورش آغاز کرده‌ایم.
وی بابیان اینکه اقدامات آموزش‌وپرورش استان بوشهر در حوزه سلامت در سال تحصیلی جدید بی‌نظیر و کم‌سابقه بوده است، افزود: طرح آهن یاری، ویتامین d، وارنیش فلوراید بخشی از طرح‌های مشترک دانشگاه علوم پزشکی و آموزش‌وپرورش است.
معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: طرح سفیران سلامت باهدف بالا بردن سلامت و بهداشت دانش آموزان در مدارس استان در حال اجرا است.
وی افزود: دانش‌آموزانی که در این طرح مشارکت دارند اطلاعات لازم را در زمینه سلامت با استفاده از روش‌های مشارکتی در قالب ایفای نقش و کارگروهی به دانش‌آموزان و جامعه انتقال می‌دهند.
دکتر خواجه‌ئیان با اعلام اینکه ۲۰۰ مدرسه در استان به‌عنوان مدارس مروج سلامت ستاره‌دار شده‌اند، اعلام کرد: مهم‌ترین راه‌های ارتقای سلامت و سلامت دانش‌آموزان، اجرای پروژه‌های مختلف آموزشی سلامت با تکیه‌بر مشارکت فعال آنها در فعالیت‌های مختلف بهداشتی است.
وی اضافه کرد: برنامه جامع آموزش سلامت در مدارس، ارائه خدمات بالینی در مدارس، سلامت محیط در مدارس، بهبود تغذیه در مدارس، تحرک فیزیکی و فعالیت بدنی، ارتقاء سلامت کارکنان مدارس، خدمات سلامت روان و مشاوره‌ای در مدارس و مشارکت والدین و جامعه در برنامه‌ریزی ارتقای سلامت در مدارس و شبکه داوطلبان سلامت دانش آموزان از ویژگی‌های مدارس مروج سلامت است.
5 هزار کتاب جامع سلامت در مدارس استان بوشهر توزیع شد
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر نیز گفت: پنج هزار کتاب جامع سلامت در مدارس استان بوشهر توزیع شد.
حسن قلندری افزود: آغاز ارتقای سلامت جامعه در مدارس صورت می‌گیرد و مربیان بهداشت نقش مهمی در این ارتقا دارند.
۱۰۳ مربی بهداشت در مدارس استان در حال اجرای برنامه‌های حوزه سلامت هستند
وی با اعلام این مطلب که ۱۰۳ مربی بهداشت در مدارس استان در حال اجرای برنامه‌های حوزه سلامت هستند، افزود: به دلیل کمبود مربی در مدارس متوسطه اول و دوم از ظرفیت دانش آموزان در قالب طرح سفیران سلامت استفاده می‌کنیم.
قلندری اضافه کرد: در سال گذشته اداره سلامت و تندرستی این معاونت موفق به کسب رتبه برتر در طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی شد و امسال نیز ۱۰ درصد دانش‌آموزان استان در این طرح آموزش خواهند دید و مشارکت خواهند داشت.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر بیان کرد: ۵ هزار کتاب جامع سلامت در مدارس توزیع‌شده است و تاکنون چندین کارگاه آموزشی در راستای ارتقای کیفیت آموزشی مربیان بهداشت برگزارشده است.
وی با قدردانی از همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشتی و فنی در اجرای برنامه‌های مشترک در مدارس گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم و فعال داشته باشیم باید از مدارس شروع کنیم و آموزش‌وپرورش در راستای اهداف خود، با همکاری و تعامل با سایر ارگان‌ها به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند در رسیدن به جامعه‌ای سالم کمک کند.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر افزود: اجتماعی کردن برنامه‌های این معاونت را با همکاری رسانه‌ها در دستور کارداریم.
این همایش در راستای جذب و تربیت سفیران سلامت دانش‌آموزی برگزار شد که در آن موضوعاتی مانند سلامت روان، بهداشت محیط، تغذیه سالم، اهمیت ورزش و بهداشت دهان و دندان آموزش داده شد.
103 مربی بهداشت مدارس مقطع ابتدایی در این برنامه حضور داشتند.
در سال گذشته این برنامه در مقطع متوسطه دوم اجراشده بود.
سفیران سلامت دانش‌آموزی، پس از شرکت در دوره‌های آموزشی، این آموزش‌ها را به همکلاسی‌ها و خانواده‌های خود منتقل می‌کنند.

انتهای پیام/ م.ب2020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مدارس.مروج.سلامت     معاون.فنی     معاونت.بهداشتی     محمدمهدی.خواجه‌ئیان     حسن     قلندری    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >