قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
استان بوشهر با کمبود ۱۰۰۰ پرستار روبرو است

20 بهمن 1395
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استان بوشهر با کمبود ۹۰۰ نفر تا هزار پرستار روبرو است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ دکتر حیدر عزیز نژاد در جشن پرستار در برازجان ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این جشن بزرگ، اظهار داشت: پرستاران در همه عرصه‌ها خدمات بزرگی را به جامعه بشریت انجام داده‌اند و ما باید سپاسگزار این عزیزان باشیم.
وی افزود: ما امروز باافتخار می‌گوییم در سایه توجهی که بخش سلامت می‌شود و با اجرای طرح تحول سلامت، توسعه‌های کمی و کیفی در حوزه درمان صورت گرفته است.
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: افزایش تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر از ۸۰۰ تخت به هزار و ۴۰۰ تخت بخشی از خدمات بخش سلامت است.
وی ادامه داد: ما در استان ۹۰۰ تا هزار نفر کمبود پرستار داریم ولی بااین‌وجود، پرستاران ما با تلاش و زحمات مضاعف همچنان به خدمت‌رسانی به مردم با تمام وجود و عشق و علاقه مشغول هستند و ما امیدواریم که به آنچه شایسته مردم و خانواده بزرگ سلامت است برسیم.
نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر اظهار داشت: بالاترین انگیزه پرستاران عشق و علاقه آن‌ها برای خدمت مردم جامعه است.
محمدباقر سعادت گفت: پرستاری شغل پرزحمتی است و قطعاً تنها عشق و علاقه است که باعث می‌شود پرستار با تمام وجود به بیماران خدمت کنند و تمام‌وقت خود را صرف خدمت‌رسانی به بیماران کنند.
وی افزود: پرستار همیشه با دردمندترین افراد جامعه در ارتباط هستند و برای همین باید جسمی قوی و روحی توانا داشته باشند تا بتوانند به‌عنوان یک شخص کلیدی تیم درمان به‌خوبی نقش خود را ایفا کنند.
نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم همیشه سپاسگزار این قشر پرتلاش و زحمتکش هستند و تقدیر از این عزیزان کوچک‌ترین کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم.
رییس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان اظهار داشت: پرستاری قدمتی معادل طول زندگی بشر از بدو آفرینش دارد و احادیث و روایات زیادی از بزرگان دین در خصوص فضیلت پرستار و شغل پرستاری وجود دارد که اهمیت این شغل را دوچندان می‌کند.
دکتر حسین الیاسی با اشاره به مشکلات و شرایط سخت شغل پرستاری گفت: چون پرستاری شغل پراسترسی است و با درد و رنج مردم سرکار دارد، مسئولان باید به مسائل رفاهی و همچنین مشکلات جسمی و روحی کادر درمان توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند به شغل اصلی خود بپردازد.
این مراسم توسط نظام پرستاری شهرستان دشتستان و با همکاری نظام پزشکی و جمعی از متخصصین شهرستان برگزار شد و به تعدادی از پرستاران و بهیاران لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.پرستار     دکتر.عزیزنژاد     محمدباقر.سعادت     دکتر.حسین.الیاسی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >