کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
خدمات بهداشت حرفه‌ای به شاغلین کارگاه‌های تولیدی و خدماتی ارائه می‌گردد

24 بهمن 1395
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: خدمات بهداشت حرفه‌ای به شاغلین کارگاه‌های تولیدی و خدماتی ارائه می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس مجید یزدانی اظهار داشت: در شهرستان گناوه تعداد سیصد و 49 کارگاه تولیدی و خدمات فنی با هشت‌صد و 93 نفر شاغل وجود دارد که خدمات بهداشت حرفه‌ای در طول سال به این عزیزان ارایه می‌شود.
وی اضافه کرد: هر یک از متصدیان این کارگاه‌ها در مرکز بهداشت شهرستان گناوه دارای پرونده کارگاهی هستند که سالانه دو بار مورد بازدید و بررسی قرار می‌گیرند.
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: در این بازدیدها کارشناس بهداشت حرفه‌ای با حضور در کارگاه‌های مزبور جهت شاغلین آموزش‌های لازم در زمینه ایمنی و بهداشت شغلی را ارائه می‌کنند.
مهندس مجید یزدانی با اشاره به این موضوع که هدف و رسالت شبکه بهداشت و درمان حفظ و ارتقاء سطح سلامت آحاد جامعه است، تصریح کرد: سلامت نیروی کاری نیز به‌عنوان یک گروه هدف مهم از بخش مولد اقتصاد جامعه دارای اهمیت به سزایی می‌باشد که به‌صورت ویژه مدنظر قرار دارد.
وی ادامه داد: با این راهبرد، بازرسان بهداشت حرفه‌ای این شهرستان تلاش می‌کنند با آموزش نکات لازم در عرصه‌های مختلف ازجمله رعایت ایمنی عمومی کارگاه‌ها، استفاده از وسایل حفاظت فردی (PPE)، انجام معاینات شغلی موضوع ماده 92 قانون کار، شناسایی و کاهش مخاطرات محیط کار، رعایت نکات ارگونومی وضعیت صحیح بدن حین انجام کار و استفاده از ابزار کار مناسب و کنترل عوامل زیان‌آور با افزایش سطح آگاهی شاغلین، ارتقاء فرهنگ ایمنی و بهداشت شغلی، آنان را مدنظر قرار دهند.
کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار کرد: در 9 ماهه اول سال 95 جهت 511 نفر از شاغلین آموزش‌های لازم ارائه شد و جهت چهارصد و 90 از کارگران نیز معاینات شغلی قبل از استخدام و دوره‌ای صورت گرفت.
وی عنوان کرد: تعداد 300 تراکت آموزشی با مضامین ایمنی و بهداشت شغلی بین شاغلین در این کارگاه‌ها توزیع‌شده است.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کارگاه‌های.تولیدی     مهندس.مجید.یزدانی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >